Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

lep 2017“Eesti 100” pidustusteks aastal 2018 on juba ettevalmistused käimas, kuid  järgmise suve lõpus,  2017, leiavad Los Angeleses  aset  33. Lääneranniku Eesti Päevad (LEP).


Lääneranniku Eesti Päevad on kalendrisse pandud 31. augustist 4. septembrini 2017, täpsemalt on see USAs Labor Day ehk Tööliste Päeva nädalavahetus.

 

LEP asukoht saab olema UCLA (University of California, Los Angeles) konverentsikeskus, kus on olemas peosaalid, koosolekuruumid ning avar õueplats, kus toimuvad suuremad rahvuslikud üritused ja saab nautida koorilaulu, rahvatantsu ning popmuusikat.

 

Keskuses on mitme hinnatasemega  ööbimisvõimalused, kõikide mugavustega  hotellitubadest kuni ühiselamuni, milles võimalik elada tagasihoidlikumalt, aga soodsamalt.


UCLA kampus on umbes 10 km rannast, aga Kalifornias on kombeks rääkida kaugustest sõiduaegade järgi, nii et Santa Monica rand on LEP keskusest umbes poole tunni linnabussi või Uberi sõit.


Viimasel LEP juhatuse koosolekul valiti embleemiks ülaltoodud märk, millel  on eestlastele tuttav rukkilill, taustal aga Kalifornia osariigi lill “California Poppy” ehk moon, ladinakeelse nimega Eschscholtzia Californica. Mooni nimetas Tartus sündinud arst Johann Friedrich Eschscholtz, kes teenis laeval “Rurik” , mille kapten aastal 1815 oli tuntud Tallinna elanik Otto von Kotzebue. Märgi autor on keskkooliõpilane Aivar Kaskla.


LEP juhatusse kuuluvad esimees Uve Sillat, abiesimehed Renee Meriste ja Mati Laan, laekur on Raivo Neggo.  


Viimased Lääneranniku Eesti Päevad toimusid suvel 2015 Vancouveri korraldusel, täpsemalt Whistleri suusakuurortis.  Viimati oli LEP Los Angelese eestlastel korraldada aastal 2007.  

 

Edgar Kaskla
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Meedia: Uve Sillat,
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Renee Meriste,
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo