Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

rotalia1Viimane suurem koosviibimine Korp! Rotalia Baltimore-Washington Koondisel toimus 20 aastat tagasi  Baltimore Eesti Majas.


Antud piirkonda, eriti Washingtoni, on viimastel aastatel elama asunud rohkelt noori eestlasi, ka neid kes varem Korp! Rotaliaga liitunud. Teotahteline juhatus valiti paika läinud aasta lõpus. Selle koosseisus on esimees ehk Senior Toomas Orav,  abiesimees ja laekur Lembit Jõgi, kirjatoimetaja  Karl Grabbi ning olderman ehk noorte vanem Mart Kuhn.

 

Esimesed kaks olid varem Toronto koondise aktiivsed ja juhtivad kujud. Karl Grabbi on üles kasvanud Washingtoni piirkonnas  ning esindab oma perekonna neljandat aktiivset põlvkonda Rotalias. Mart Kuhn on noor jurist USA idarannikult, kes on saanud Rotalias kasvatust, kui veetis aega Tartus üliõpilasena.


Juhatus otsustas üle mitmekümne aasta pidada Washingtonis kommerssi ehk vennastuspidu. 9. aprillil kogunes hulgaliselt rotalusi Eesti Vabariigi Washingtoni Suursaatkonna ruumidesse, mida Vabariigi esindus oli lahkelt lubanud kasutada. Liikmeid oli koos mitmest koondisest, kaasa arvatud Washingtonist, Baltimore’st, New Yorgist ja ka 12-liikmeline esindus Torontost. Saatkonna esinduslikud ja hubased ruumid andsid palju juurde hoogsale vennastuspeole, milles osales kokku 36 liiget. Enne kommerssi võeti vastu veel neli noort liiget, kinnitades koondise järelkasvu ja tegevuse jõulist tulevikku.


Vennastuspeole järgnes samades ruumides Rotalia daamidega perekonnaõhtu. Kohalviibijaid tervitas suursaatkonna asejuht Marki Tihhonova-Kreek. Mõnusat koosviibimist sisustas rikkalik einelaud, rohkelt ühislaulu, vanade sõpruste uuendamine ning uute sidemete loomine. Oli hästi tore üritus, rääkimata Rotalia tegevuse taaselustamisest Ameerika Ühendriikide pealinnas.


Karl Grabbi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo