Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kaunil pühapäeval,  23. mail austas New Yorgi Keemia Õpetajate klubi (Chemistry Teachers’ Club of New York) oma kauaaegset silmapaistvat liiget, pedagoog mag. Ivi Tamme erilise tunnustusega, andes talle diplomi „A Salute to Excellence“, mida oli soovitanud American Chemical Society N.Y. Section, H.S. Teachers Topical Group. Ivi Tamm on 24 aastat jaganud oma pikaajalisi teadmisi kolleegidega, juhendades õpetajate õppeklasse (Professional Development Workshops)  ja jagades oma teadmisi õpetajatega. Nendel õppepäevadel on Ivi Tamm erilist rõhku pannud laboratooriumi demonstratsioonidele, kuidas teha keemiat huvitavaks aineks noortele. Teadagi, on keemia paljudele noortele raske ja keeruline aine. Õppetöös on ta alati püüdnud ja otsinud võimalusi kuidas äratada noortes huvi keemia vastu. Pidulikul lõunal oli Ivi auks nimetatud eriline lõunaeine, mis kandis ta nime. Koos esindusliku diplomiga üllatati teda veel teise kingitusega, suure teleskoobiga. Teleskoop on nii suur, et üks Ivi kolleegidest pidi ta koos teleskoobiga koju sõidutama.
Tervituskõnes räägiti ta põgenemisest Eestist ja kuidas ta noore tüdrukuna inglise keele oskuseta saabus emaga NY’i, kus ta edukalt lõpetas James Monroe HS ja jätkas õpinguid keemia fakulteedis õppemaksuvabas City College’s, kuhu tookord pääsesid ainult parimad õpilased. Saavutanud bakalaureuse kraadi keemias töötas ta uurimistöö alal 10 aastat Oakite Products firma juures. Järgnes abielu arhitekt Arno Tammega ja perekonnaelu kolme pojaga. Ivi aitas Einari, Ilmari ja Gunnari koolides korraldada päikeseenergia ja loodusloo projekte, kus tublid pojad tõid koju mitmesuguseid auhindu. Ivist sai NY Eesti Kooli õpetaja ja hundude pesaema skautlipkond Viikingis, kus ta õpetas noortele loodusloo teadmisi. On edasi tegev NY Eesti Koolis, kus on õpetanud üle 30 aasta. Pojad Einar, Ilmar  ja Gunnar on kotkaskaudid ja töötavad edukalt oma erialadel: Einar perega Rochester, NY, Ilmar perega Westport, CT ja Gunnar õppejõuna West Point’is.  Kui pojad said suureks, jätkas ta õpinguid City College’s kus saavutas kaks magistrikraadi, summa cum laude: keskkonnateaduses (environmental science) ja keskkooli keemiapedagoogikas. Ta on 24 aastat õpetanud NY linna keskkoolides, on kahe õpperaamatu autor, on olnud õpetaja-nõuandja uutele õpetajatele ja kuigi austatu ametlikult läks pensionile möödunud aastal, otsustas ta jätkata oma pedagoogilist tööd ja praegu õpetab suvekeskkoolis.
Ivi Tamm on saanud mitmeid auhindu: Science Council of NYC 2002 .a. auhind , NY’i Linna Keemia Õpetajate Klubi austas Oscar Riker Foster’i autahvli ja kingitusega 16. mail 2003. a. ning mitmesuguseid pedagoogilisi tunnustusi aastate jooksul. Oma abikaasa arhitekt Arno Tamme kaotas Ivi möödunud aastal. Rääkides Iviga, kuuleme et ta saab kõige rohkem rõõmu oma viiest lapselapsest ja noortega tegutsemisest. Järvemetsa laagrid on talle alati olnud südamelähedased. Ka kuulub ta NY Eesti Haridusseltsi Vanematekogusse kuhu varemalt kuulus ta abikaasa.
Akadeemiliselt kuulub austatu korp! Filiae Patriae vilistlaskonda.
Aire Salmre

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo