Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

President Toomas Hendrik Ilves on  kuni 14. aprillini töövisiidil Ameerika Ühendriikides, kus ta osaleb Põhja-Ameerika mõjukal välis- ja julgeolekupoliitika konverentsil "Sedona Foorum" ja tutvustab New Yorgis Maailmapanga arenguraportit.


8.-10. aprillil aset leidvad arutelud Arizona osariigis Sedonas paljude USA välispoliitika ja Atlandiülese julgeolekutelje kujundajate osavõtul keskenduvad meid ümbritsevatele julgeolekuväljakutsetele, mille seas on rahvusvaheline terrorism, Euroopa pagulaskriis, olukord Lähis-Idas ja Aafrikas, demokraatlike riikide ühtsus ja vastutus.


Sedona Foorumil, mis USA-s on sama kaalukas nagu Müncheni julgeolekukonverents Euroopas, esineb president Toomas Hendrik Ilves küberjulgeolekuteemalise sõnavõtuga. Eesti riigipea partnerite seas diskussioonil „Küberjulgeolek; meie nähtamatute piiride kindlustamine“ on ka USA Rahvusliku Julgeolekuagentuuri NSA direktor ja küberväejuhatuse juht admiral Michael Rogers.


Konverentsi põhikorraldaja Kurt Volkeri kutsel osaleb Sedona Foorumil ka Ieva Ilves kui julgeoleku- ja välispoliitikale pühendunud ekspert. Mõne aasta eest avaldasid Ieva Ilves ja USA endine NATO saadik Kurt Volker kahasse raamatu “Nordic-Baltic-American Cooperation: Shaping the U.S.-European Agenda“.


12. aprillil kohtub president Ilves New Yorgis Maailma Majandusfoorumi esindajatega, kes koostavad raportit e-valitsemise olulisusest. „Millest tuleb alustada riigil, kes tahab arendada e-valitsemist?“ kõlab raporti üks võtmeküsimusi ja Eesti on riik, kelle vastust soovivad autorid raportis kindlasti kajastada.


13. aprillil esitleb Ilves Columbia Ülikoolis tema kaasjuhtimisel valminud Maailmapanga selleaastast arenguraportit ''World Development Report 2016: Digital Dividends'', mis analüüsib, millised infotehnoloogilised lahendused aitavad kaasa riikide arengule ja kuidas võiksid riigid neid lahendusi rakendada.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo