Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Laupäeval, 10. juulil, avas laagrijuht Lia Mai Puskar eesti laste laagri Long Islandi  “Suvekodus”.  Isegi vihmane ilm ei suutnud lastel jällenägemise rõõmu piirata. Oli tore jälle näha vanu sõpru ja tutvuda uute nägudega.  Nii kogunes 43 last ja 3 mudilast laagri elu nautima. Lapsi tuli üheksast osariigist.
Peale tutvumismänge riietus laagri pere laagri vormi ja kogunes peahoone ette laagri avatseremooniaks.  Oli ka tulnud palju külalisi, nende hulgas Long Islandi Eesti Seltsi  kaasesimehed hr. Pratka ja hr. Roosild, praost Toomas Vaga abikaasaga ja paljud lastevanemad.  Lapsed rivistusid ja lippurid heiskasid eesti ja ameerika lipud lipulaulu saatel.  Laagri juht Lia Mai Puskar tervitas lapsi, olles rõõmus nähes palju naerunägusid, ta soovis kõigile toredaid päevi “Suvekodus”. Ta rõhutas, et kuigi me kõik oleme ameeriklased, oleme ka osaliselt eestlased ja lootis, et kõik õpiksid siin hindama oma eesti päritolu, kultuuri ja õpiksid ka eesti keelt. Hr. Pratka tervitas Long Islandi Eesti Seltsi nimel soovides lastele head tuju ja rõhutas, et see “Suvekodu” on nende kodu siin.  Järgnes vaimulik osa praost Vaga juhtimisel.  Ta ütles, et Jumal on andnud meile käed, mida me peame kasutama headeks tegudeks siin laagris ja ka mujal. Käed on nagu südame “pikendused” – teevad seda, mis on südames. Tema jutlus oli ajakohane ja võitis laste tähelepanu.  Laager oli avatud.
Nagu mainitud, laagri juht on Lia Mai Puskar, tema abilised Laine Skonberg ja Monica Truumees.  Rahvatantsu õpetab Tiina Vaska, tema juhatab ka emakeele õpetust.  Ujumist õpetavad vetelpäästjad Aili Puskar ja Markus Puskar; spordijuht on Magnus Skonberg, kunstiõpetajaks on  Kris Aasmäe,  köögitoimkonda juhatab kokk Aikki Tomson. 
Igal vanusegrupil on 2 kasvatajat, need on:  Magnus Skonberg, Markus Puskar, Aili Puskar, Casey Wichman, Tanel Sepp, Kris Aasmäe, Erika Kõiva, Lia Vaska, Erik Vaska, Erik Wichman ja Lucee Karu.
Lastele on plaanitsetud palju mitmekesist tegevust, uuteks sel aastal on võrkpalli trenn ja golfi trenn. Kahe nädala jooksul minnakse mereranda, on basseinipidu, on “talent show”, tantsupeod, öömängud, lõkkeõhtud, saun, ujumine, rahvatants, laulmine, kunst, emakeele klassid, jm. Kava on mitmeti huvitav.
Laupäeval, 17. juulil, on spordipäev kuhu kõik külalised on teretulnud.  Hommikul on võistlused kergejõustikus ja ujumises; peale lõunat on karneval ja järgneb spordiauhindade jagamine.  Laupäeval, 24. juulil, on lõputseremoonia, kus esinevad lapsed.  Tulge kõik ja veetke üks huvitav päev loodusrikkas “Suvekodus”!

Ülle Ederma

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo