Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

roivas1Peaminister Taavi Rõivas pidas Harvardis loengu e-ühiskonna teemal.   Foto: valitsus.ee

 

Peaminister Taavi Rõivas külastas koos äridelegatsiooniga 21.-25. märtsil Ameerika Ühendriikide idarannikut. Rõivas kohtus muuhulgas Esindajatekoja spiikriga, Uberi strateegiadirektoriga ja oli The Daily Show külaline.

 

roivas2Taavi Rõivas oli Trevor Noah külaline TV saates The Daily Show. Saatelõiku saab järelvaadata muuhulgas ka Eesti saatkonna Washingtonis facebooki lehelt.


Peaminister Rõivase visiidi tähelepanu oli suunatud kaitsetööstusele ning IT -ja meditsiinitehnoloogia ette-võtetele, vastavalt sellele oli koostatud ka peaministrit saatev äridelegatsioon. Pea-minister külastas nädala jooksul Bostoni, Washington DC ja Raleigh (Põhja-Carolina) linnu. Äridelegatsiooni visiidi eesmärk oli luua kontakte Eesti kõrgtehnoloogia ettevõtete ja vastavate USA ettevõtete vahel.


Peaministri visiit algas Bostonist, kus ta pidas e-ühiskonna teemalise kõne Harvardi Ülikoolis ning külastas investeerimisfondi Matrix Partners, mille partnerite hulka kuulub eelmise aasta sügisest Eesti ettevõtja ja Grabcadi looja Hardi Meybaum.

 

roivasryanPeaminister Taavi Rõivas kohtus 22. märtsil Esindajatekoja spiikri Paul Ryaniga.   Foto: valitsus.ee


Teisipäeval arutas Taavi Rõivas Kapitooliumil USA Esindajatekoja spiikri Paul Ryaniga  julgeolekuolukorda Euroopas, Euroopa-USA vabakaubanduslepinguga seonduvat, Eesti maksusüsteemi ning äri- ja kaubandussuhteid Ameerika Ühendriikidega.


Spiiker Ryan tänas Eestit heade liitlassuhete eest ning tunnustas Eestit julgeolekule pühendumise ning SKP-st kahe protsendi panustamise eest riigikaitsesse. Rõivas lubas, et Eesti valitsus hoiab jätkuvalt Eesti kaitsekulutused kokku lepitud tasemel, lisades sellele liitlasvägede vastuvõtukulud, mis kokku teeb rohkem kui 2% SKP-st.


Peaminister Rõivas rõhutas kohtumisel, et Euroopa julgeolekuolukord on Krimmi annekteerimise ajast dramaatiliselt muutunud ja Eesti on nendele muutustele reageerinud oma sõjalise riigikaitse tugevdamisega. "Paralleelselt on oluline tugevdada NATO kollektiivse kaitse raames alliansi idatiiva usutavat heidutust," ütles Rõivas. Ning lisas, et usutava heidutuse puudumine võib tekitada võimaluse valearvestuseks.


Taavi Rõivas tervitas USA administratsiooni otsust mitmekordistada USA Euroopa vägede kulutuste mahtu ning avaldas lootust, et Kongress kiidab selle ettepaneku heaks. "USA jätkuv sõjaline kohalolek Euroopas on võtmetähtsusega," kinnitas Rõivas Ryanile.


roivas3Uberi strateegiadirektor ja asepresident David Plouffe (keskel) on Eesti e-resident! Fotol Plouffe tutvumas ID-kaardi võimalustega. Paremal peaminister Taavi Rõivas.

 

Kohtumisel  autojagamisfirma Uberi strateegiadirektori David Plouffe'iga arutas peaminister Rõivas võimalusi, kuidas taolisi jagamismajanduse lahendusi paremini reguleerida.


Hetkel arutatakse riigikogus seadusemuudatuse üle, mis hakkab jagamismajandust reguleerima. Kõige olulisem  küsimus  on, kuidas tagada, et kõik vajalikud maksud saaksid makstud.


"Tulevikus on Uberi juhtidel see valikuvõimalus võtta kasutusele selline maksurežiim, kus nad aruandlusega ei peagi tegelema, nad annavad automaatselt ligipääsu oma teenistusele ja ei pea tegelema deklareerimisega," selgitas Rõivas ERR Uudistele.


David Plouffe'i hinnangul on läbirääkimised Eesti maksuametiga olnud jätkuvalt edukad. "Minu hinnangul võib maksurežiim väga hästi töötada nii Eestis, aga ka töötada eeskujuna ülejäänud maailmas," kinnitas Plouffe.


Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) koostatud äridelegatsioonis on 23 ettevõtet, kellel on USA turule sisenemine käsil või, kes on juba koostööd alustanud. Pakiautomaatide tootja Cleveron tutvustas esimest korda USA-s oma koostööpartneri Bell and Howell’i juures uuenduslikku pakirobotit. Bell and Howell on suur tehnoloogiaettevõte, mis paljude teiste tegevuste kõrval loob postifirmadele vajalikke lahendusi ning varustab postiettevõtteid kõikjal maailmas sortimisliinide ja tarkvaraga.

 

roivas4Pakiautomaatide tootja Cleveron tutvustab esimest korda USA-s oma koostööpartneri Bell and Howell’i juures uuenduslikku pakirobotit. Esiplaanil peaminister Taavi Rõivas.   Fotod: valitsus.ee

 

roivas5


Äridelegatsiooni programm koostati EASi koostöös Ameerika Kaubandus- ja Tööstuskojaga Eestis (AmCham), Kaitsetöötsuse Liidu ja Välisministeeriumiga.


Äridelegatsiooni koosseis:


Ameerika Kaubanduskoda Eestis (AmCham)
Estonia Klaverivabrik AS
Defendec OÜ
Axinom Eesti OÜ
Skeleton Technologies OÜ
Mooncascade OÜ
ByteLife Solutions OÜ
Starship Technologies
Dentilink OÜ
Toggl OÜ
Unimed Grupp OÜ
Cleveron AS
ChecktoCashup OÜ
OÜ Cognuse
Sona Systems OÜ
Bruker Baltic OÜ
Threod Systems OÜ
TransferWise OÜ
BHC Laboratory OÜ
Guardtime AS
Milrem AS
Uber Estonia OÜ
Eesti Kaitsetööstuse Liit

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo