Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

rahvaroivadRahvarõivad au sees. Vasakul perenaine Kristi Vuht-Allpere, paremalt teine Eesti aukonsul Atlantas Aadu Allpere.    Fotod: Tiina D'Souza

 

Eesti Vabariigi 98. aastapäeva tähistamiseks korraldas Eesti aukonsul Atlantas hr. Aadu Allpere 28. veebruaril kohalikele eestlastele ja Eestiga seotud isikutele piduliku vastuvõtu.


aukonsulidAukonsulid jutuhoos. Vasakult: Soome aukonsul hr. John D. Saunders, AEKS esinaine pr. Kristi Allpere, Leedu aukonsul, dr. Romualda Klicius ja tema abikaasa.

 

Aukülalistena olid kohal Leedu Vabariigi aukonsul, dr. Romualda Klicius, Soome aukonsul hr. John D. Saunders ning Eesti Washingtoni Suursaatkonna nõunik, pr. Kairi Saar-Isop. Külaliste hulgas viibis ka Tartu Arts in Residence programmis osalenud kunstnik, pr. Kathleen R. Harrison Gegan, kellele Aadu Allpere naljatamisi „aueestlase“ tiitli omistas. Eestlasi oli kodumaa aastapäeva tähistama tulnud ka naaberosariikidest. Tähtis üritus siiski!


Hr. Aadu Allpere tervitas kohalviibijaid traditsioonilise tervituskõnega. Atlanta aukonsul mõtiskles oma sõnavõtus kodumaaarmastusega kaasnevate ootuste ja kohustuste üle. Tulemas on EV 100. aastapäev; me kõik, nii kodumaal kui võõrsil, saame selle tähtsa juubeli raames Eesti tutvustamisse ja juubeli tähistamiseks korraldatavate ürituste õnnestumisse oma panuse anda. Näiteks ajalehe Vaba Eesti Sõna tellimine kui eestikeelse väljaande jätkusuutlikkuse toetamine on samuti „Eesti asja ajamine“.


Järgmiseks märkis hr. Allpere viimase kahe aasta edusammudena ära Atlanta Eesti Kultuuriseltsi ja Atlanta Eesti Kooli eduka tegutsemise. Et kohalikud eestlased loorberitele puhkama ei jääks, pakkus aukonsul uue väljakutsena välja idee asutada rahvatantsurühm!


isop geganKairi Saar-Isop ja Kathleen R. Harrison Gegan, Atlanta kunstnik, kes osales Tartu Artist in Residence 2015. aasta programmis.
Fotod: Tiina D’Souza

 

isopEesti Vabariigi Suursaatkonna Washingtonis nõunik, pr. Saar-Isop.

 

Eesti Suursaatkonda Washingtonis esindas saatkonna nõunik, pr. Kairi Saar-Isop, kellel oli abijõuna kaasas imearmas rahvariietes pisitütar. Pr. Isop käsitles oma sõnavõtus mitmeid Eesti turvalisusega seotud teemasid, mis meie peresuhete kaudu mitmerahvuselises kogukonnas elavat arutelu tekitasid.


Tore oli külaliste hulgas märgata rahvariiete aina kasvavat populaarsust. Kui siiani kandsid üritustel rahvarõivaid paar osalejat, siis nüüd oli triibuliste seelikute rivi pikem (jah, põhiliselt on rahvarõivais siiski naisterahvad) ja huvi nii täiskasvanute kui laste rahvariiete tellimise vastu suur.

 

Eesti villasest kangast seelikutes on Atlanta suvekuumas jaanipäeva üpris palav tähistada, aga ehk järgmiseks EV aastapäevaks on rahvarõivas külaliste hulk jällegi mõnevõrra suurem.


Uue ettevõtmisena oli hr. Allpere koostöös Eesti Suursaatkonnaga Washingtonis aastapäeva ürituse nädalavahetusele organiseerinud soovijatele lausa kohapeal Atlantas passi taotlemise võimaluse, millest paljud pered ja üksikisikud suure tänutundega kinni haarasid.

 

Võõrsil elades on passi taotlemine päris komplitseeritud ja kulukas: selleks peab ette võtma reisi (enamasti lennureisi) konsulaati või saatkonda. „Koju kätte toodud“ teenuse eest saadame suured tänud meie aukonsulile, Eesti Suursaatkonnale Washingtonis ning saatkonna nõunikule pr. Kairi Saar-Isopile!


Aasta suurim pidu on peetud, kuid vabariigi aastapäevale järgneb üsna ruttu Eesti jaoks järgmine äärmiselt oluline tähtpäev: emakeelepäev.

 

Atlanta Eesti Kooli järgmine koolipäev 20. märtsil keskendubki just meie keelele.

 

Lapsed õpivad veel tundma maakondi ja uurivad kaardilt, kust nende vanemad ja vanavanemad pärit on. Päris paljud lapsed saavad sel aastal oma teadmistega juba suvel Eestis hiilata!


Tiina D’Souza

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo