Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

mets kreekLisa Mets ja Marki Tihhonova-Kreek.   Autori fotod

 

mets2

 

Seda tähtsat päeva tähistati 20. veebruaril Floridas Clearwateri Countryside Country Club'is.    

 

Kava oli mitmekesine ja huvitav. Tõnu Toomepuu poolt oli šampanja, mida pakuti enne kava algust.


Avasõna ütles Dr. Kersti Linask, KFES esinaine. Siis kõlas Ameerika riigi hümn ja sellele järgnes palvus, mille pidas õpetaja Dr. Priit Rebane.


Kuna üritus algas kell 11 e.l. siis olime kavaga jõudnud nii kaugele, et oli aeg lõunat süüa. Söögi ajal jagati laudkonnad Eesti maakondadeks. Idee oli “Kas tunned maad, mis Peipsi rannalt käib Läänemere kaldale”. Iga laudkond valis omale maakonna ja sai ka informatsioonilehe selle kohta. Hiljem selgus, kui hästi laudkond tundis ja teadis oma maakonda. Kui kõhud täis ja meeleolu hea, siis läks kava edasi.Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides tervituse edastas Monika Orumaa Craig.


Langenute mälestamise tseremoonia viisid läbi Anneliis Kuusik ja Kaie Põhi Latterner. Meenutati tublisid eesti mehi, kes võitlesid vabaduse eest, nende hulgas ka mõlema isad. Nad esitasid luuletuse Võõrsil (A. Grenzstein Piirikivi). Ühiselt lauldi “Laul langenud kangelastele”.


Peakõneleja oli meie aukülaline Eesti Vabariigi Suursaatkonnast - pr. Marki Tihhonova-Kreek. Ta mainis kõnes, et Eesti riik on suure osa 98 aastast olnud võõra võimu all. Viimased 25 aastat on ta olnud vaba ja tegutsenud edukalt. Oleme küll vabad, aga ka tulevikus võivad halvad asjad meie väikese riigi proovile panna. Peame hoolitsema oma riigi heaolu eest ja selleks on samme tehtud – oleme ühinenud Euroopa Liidu ja  NATO-ga. Head meelt valmistab ka, et Ameerika kavatseb suurendada kulutusi Euroopa julgeoleku kaitseks.


Ta tuletas ka väljaspool elavatele eestlastele meelde, et Eesti on viimase kahekümne viie aasta jooksul väga palju muutunud ja muutub tulevikus veelgi.  Samas on ka piisavalt püsivaid asju, mis teevad Eestist tõsiselt hea riigi: ilus ja puutumatu loodus, üks maailma kaunimaid ja raskemaid keeli, mida räägivad maailmas vaid vähesed, unikaalne kultuuriruum, tantsu- ja laulupeod, verivorst ja must leib.


Kokkuvõttes Eesti riik vajab ja hindab kõiki eestlasi – nii neid, kes elavad kodumaal kui ka neid, kes elavad väljaspool Eestit. Soovis ka edaspidi hoida Eestit oma mõtteis ja südameis. Kõne lõppes sooviga – Head Vabariigi Aastapäeva. Elagu Eesti!  – See on lühikokkuvõte kõnest, mis võeti kuulajaskonna poolt soojalt vastu. Kõne järgi lauldi Eesti hümni.


pohiTalutütred esinevad lauluga.    Foto: Urve Põhi

 

Ja nüüd kava lõbusama osa juurde. Üllatusena esitasid Kesk Florida Eesti Seltsi daamid nn Talutütred väga lõbusa "Tühjajutu tantsu". Talutütred olid Marju Cabrera, Triin Karr, Maare Kuuskvere, Anneliis Kuusik, Kersti Linask ja Lisa Mets. Laulsid Talutütred ja lauldi ka ühislaule. Oli aeg ka vaadata kuidas maakondadega tutvumine oli edenenud – oli küsimusi ja vastuseid ja õppisime oma kallist kodumaad paremini tundma.


Ei puudunud ka rikkalik loterii ja selle korraldas Marju Cabrera. Teadustamise ja muusika eest hoolitses Kaie Põhi Latterner. Abilisi oli seal palju. Reservatsioonid ja üldine korraldus oli Anne-liis Kuusiku, Maare Kuuskvere ja Rein Raja hooleks. Kaunite lilledekoratsioonide eest laudadel hoolitses Geraldine Raja.


Selle ilusa koosviibimise lõppsõna ütles Lisa Mets, Eesti Vabariigi Aukonsul, St. Petersburg, FL.


Toimus ka ühispildistamine ja siis oligi see ilus üritus lõpule jõudnud. Viimsed vestlused sõpradega, südames soe tunne ja nii asuti teele kodu poole


Urve Põhi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo