Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ritsoKistler-Ritso sihtasutuse president Sylvia Astrid Kistler Thompson ja Stanfordi Ülikooli raamatukogu direktor Michael Alan Keller koos EV suursaadiku Eerik Marmeiga.    Foto: Steve Castillo

 

Okupatsioonide muuseumit haldava Kistler-Ritso sihtasutuse president Sylvia Astrid Kistler Thompson ja Stanfordi Ülikooli raamatukogu direktor ning sihtasutuse nõukogu liige Michael Alan Keller said 27. veebruaril Californias Sunnyvale’is toimunud traditsioonilisel Eesti iseseisvuspäeva pidulikul tähistamisel kätte Eesti Vabariigi Maarjamaa Risti IV klassi teenetemärgid.


Nii Sylvia Kistler Thompson kui Michael Keller pälvisid tunnustuse president Toomas Hendrik Ilveselt Eesti mäluasutuste ja kultuuriürituste toetamise eest, oma töö eest Kistler-Ritso sihtasutuse nõukogus ning Eesti ja Balti uuringute programmi algatamise eest Stanfordis.


Teenetemärgid üle andnud Eesti suursaadiku Ameerika Ühendriikides Eerik Marmei sõnul on mõlema panus ja pühendumus kahe riigi vahelise kultuuri- ja teadustöö edendamises märkimisväärne ja kõrgelt hinnatud.


Sylvia Thompson rõhutas oma tänukõnes, et Eesti traagilise ajaloo kõrval tuleks senisest rohkem keskenduda Eesti erakordsele vabaduse taastamise loole, vaba olemise väärtustamisele ning vastutusele vabadust hoida. “Paraku ei seisne Eesti erilisus ohvriseisuses, sest kurjuse ohvreid on maailmas kaugelt liiga palju. Eesti on unikaalne oma vägivallatu laulva revolutsiooni ja kiire tõusu poolest üheks maailma juhtivaks demokraatlikuks riigiks,” kõneles Thompson. “Vabadus ja demokraatia on haprad ning vajavad pidevat tähelepanu – meil tuleb ühiselt kindlustada, et Eesti ei peaks kunagi enam taluma okupatsiooniõudusi,” lisas Thompson oma tänukõnes.


Okupatsioonide muuseumi asutaja Olga Kistler Ritso tütar Sylvia Thompson jätkab ema alustatud tööd juhtides muuseumi nõukogu. 2018. a. plaanitakse laiendada muuseumi senist kontseptsiooni, mille tulemusel jääb okupatsioonide kajastamine endiselt maja keskmeks, kuid ekspositsioonis leiavad oma koha ka vastupanu, vabadus ja taastumine. 1. jaanuarist 2018 kannab muuseum nime Vabaduse Muuseum ehk Vabamu.


“Minu ema soov oli muuta muuseum Eesti vabaduse kaitsjaks, mis tähendab, et sel peab olema ühiskondlik mõju. Vabamu eesmärk on aidata inimestel mõista, et vabadus ei ole iseenesest mõistetav, vaid seda tuleb kaitsta. Mu ema armastas Eestit sügavalt, aga ta oli valmis Eestist lahkuma vabaduse pärast, mida ta veel enam armastas,” lisas Thompson.


Kistler-Ritso perekond on muuseumi asutamise järel selle arengusse panustanud kolmteist aastat. 2015. aastal otsustas Kistler-Ritso fond muuseumi arendusplaane toetada 260 000 euroga, mis on ühtlasi möödunud aasta suurim kultuurivaldkonna edendamisse suunatud eraannetus.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo