Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

aastapaev1Vabariigi aastapäeva tähistamisel esines pianist Holger Marjamaa.  Fotod: Siiri Lind, rohkem pilte Vaba Eesti Sõna Facebooki lehel

 

Laupäeval, 27. veebruaril kihas New Yorgi Eesti Maja noortest kuni eakateni nii eestlastest, estofiilidest kui ka eesti juurtega ameeriklastest. New Yorgi ja ümbruskonna eesti kogukond tähistas Eesti Vabariigi 98. aastapäeva.


Kui noor teadustaja Marten Nanits palus Maaja Roosi klaveri juurde, et Ameerika hümniga alustada, oli kohale saabunud pisut üle 100 osaleja. Skaudid ja gaidid tõid sisse lipud. Liigutava palvuse pidas praost Thomas Vaga. Järgnes lühike avasõna New Yorgi Haridusseltsi esimehelt dr. Toomas Sõrralt, kes toonitas, et meie tulevik on noored. Kahjuks oli meie siinsündinud keskealisi “noori” kohal üpris vähe ja sama võib öelda ka hiljuti Eestist saabunute kohta. Seejärel esitasid NY Eesti Kooli väikesed rahvatantsu Kaerajaan.


aastapaev2

 

Kui harilikult arvame, et jazz ei ole nagu sobiv EV aastapäeva kavva, siis seekord oli kuulajate hulgas ka hulgalisti neid, kes leidsid, et noore pianisti Holger Marjamaa esitus oli huvitav ja mängitud erilise tunnetuse ja väljendusrikkusega. Nii arvas osa kuulajaid, et klassikalise tagapõhjaga pianisti esitus oli sujuv, tuues esile emotsionaalsete helitoonide võluvad värvid ning rütmi ergutava romantika. Eriti jäid meelde "Cappuccino" ja "Peace".


NYE Täienduskooli lapsed laulsid kaks laulu Maaja Roosi juhatusel “Eestimaa” (autorid: A. ja  M. Roos) ja “Mu Isamaa armas”. Järgnes NYE Segakoor lauludega “Veel kaitse, kange Kalev” ja “Sind surmani”, ning ühendkoorid esitasid lõpuks R. Eespere “Ärkamise aeg”. Laulud võeti vastu püstitõusnud publiku ovatsiooniga.


Paeluva kõne pidas Eesti Vabariigi Suursaadik ÜRO’s Sven Jürgenson.


Järgnes pikemalt kestnud seltskondlik vestlus ja kehakinnitus Inna Terepingi eestipäraste toitudega.


Aime Andra

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo