Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

segakoor1Koguduse esimees Valter Must tänab koori dirigenti Maaja Roosi. Foto: Dagmar Vaga Pöntiskoski

 

New Yorgi koorid, Naiskoor ja Meeskoor, on koos moodustanud uue koori, New Yorgi Eesti Segakoori, mille juhataja on hästi tuntud koorijuht, pianist  ja muusik Maaja Roos, andeka helilooja Helen Tobias Duesbergi  tütar. Entusiastliku muusiku Maaja Roosi koorijuhiks asumine hooaja alguses andis segakoorile uut jõudu ja laulmise rõõmu.


Koor saabus Lakewoodi eesti kirikusse varakult. Koguduse poolt oli kooriliikmeid ootamas hommikusöök ja soe kirik.


Jumalateenistusele järgnes ilus jõulukontsert, mille programmis oli ka kolm laulu koorijuhi ema poolt, kes sai juba mitme aasta eest kutse Issanda igavestesse majadesse, kes aga – usun - sai taevatähena või koos inglitega kontserdil osaleda.


segakoor2Maaja Roos juhatamas koori.     Fotod: Dagmar Vaga Pöntiskoski

 

Kontsert algas E. Steini lauluga “Helisega jõulukellad”, mis tõi kirikulised jõulumeeleolusse. Rõõm oli kuulda kontserdi kestel helilooja Helen Tobias Duesbergi kolme jõulaulu: “Jõuluööl”, pühalik “Sanctus” ja “Petlemmas”. Kalju Raidilt, kes ka juba Issanda igavikus, olid: “Jõuluvalgus” ja “Jõuluööl” ning Torontos praegugi aktiivselt tegutsevalt Charles Kipperilt  ilus “Gloria” Jumala austuseks. Kontserdi lõpus sai kuulda prantsuse jõululaulu “Karjased, oh öelge meile” ning südamekeeled helisema panev ja pisaraid silmadesse toov härdalt esitatud “Püha öö, õnnistud öö”, mida kuulates saame kaasa elada ettekujutuses koos Maarja ja Joosepiga  jõululapse sünnile Petlemmas.

 

Oivaliselt juhatas koori ja saatis klaveril eriti andekas rõõmus  Maaja Roos. Vahepalana kuulis kirikurahvas naiskvarteti ilusti esitatud “Oh, sa rõõmustav, oh sa õnnistav”. Kvartetis laulsid Mai-Liis Metstak, Elsa Dial, Liisi Vanaselja ja Leila Roos. Ilus jõulukontsert teenis kirikuliste südamliku aplausi.


Imeilusa, hea esituse eest tänasid koori koguduse esimees Valter Must ja lilledega Imbi Sepp.


segakoor3Kvartett esinemas: Vasakult: Mai-Liis Metstak, Elsa Dial, Liisi Vanaselja ja Leila Roos

 

Jumalateenistuse esimese advendipüha kirikulaulud kõlasid kooriliikmete kaasalaulmisega tugevalt. Koguduse õpetaja, piiskop Thomas Vaga luges epistlitekstiks apostel Pauluse kirjast filiplastele esimesest peatükist salmid 3 kuni 11 ning evangeeliumi tekstiks Luuka evangeeliumist peatükk 3 salmid 1-6. Jutluse teema  oli “Hüüdja hääl kõrbes”, mida õpetaja sõnutsi kasutatakse kahes tähenduses: piibellikus, mis on Jumala hääl Ristija Johannese vahendusel, ja teise tähendusena üldiselt kasutatud hüüdlauset, et kellegi sõnum on jäänud “hüüdja hääleks kõrbes”, mida keegi ei kuule ega kuulda võta.

 

Jõulude sõnum võib olla kui Ristija Johannese sõnum Issanda tulekust inimkonna keskele, mida ühed kuulavad ja tõsiselt võtavad või selle sõnumi kuulutus võib  jääda “hüüdja hääleks kõrbes”, mida küll kuuldakse, aga kuulda ei võeta. Jõululaulud ja nende esitajad,  ka täna meie keskel, on nagu Ristija Johannese sõnumi kuulutajad ja meie selle kuuljad. Kristlastena me kuuleme ja kuulutame Issanda tulemist inimeste keskele erilisel viisil pühal jõuluajal.


Jumalateenistusele järgnes jõululõuna, mille valmistasid Erik ja Valter Must abikaasadega. Kohvilauale annetasid ja küpsetasid Ingrid Kangur, Helgi Tarmo jt.


Tänusõnad segakoorile ja selle andekale juhatajale, kvarteti liikmetele ja kõigile abilistele saatsid kontsertteenistusel osalenud ja kuulajad koduteedele jõulude tulekut ootama.  

     
Airi Vaga

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo