Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

atlanta1Lapsed jõuluvanaga.    Foto:Tiina D'Souza

 

Atlanta Eesti Kultuuriselts võttis 2015 aasta kokku toreda jõulupeoga Atlanta Eesti kogukonna esipaari, AEKS esimehe Kristi ja Eesti aukonsuli Atlantas Aadu Allpere residentsis.


Rahvast oli kohal palju ja eriti rõõmsaks tegi see, et kohale sõideti mitme tunni kauguselt. Eesti traditsioonide kohaselt oli laud lookas, pakutava hea-parema hulgas oli seapraad ja hapukapsad, ahjukartulid ja verivorstid, must leib ja kringel. Võiks ju pikema nimekirjaga lugupeetud lugejaid kadedaks ajada, aga olgem seekord tagasihoidlikud.


Lastel käis külas jõuluvana, kes etteaste eest kingipakke jagas. Lapsed olid õhevil ja keegi polnud liiga uje; jõuluvanaga puhuti juttu ja kohati peeti lausa läbirääkimisi, et kommikott kätte saada; kes laulis, kes luges luuletust (tragimad eesti keeles) ja kes näitas oma “dance move”.


Teistmoodi elevust ja nalja pakkus fototuba. Teemakohased (või mitte) aksessuaarid tegid fotosessioonid lõbusaks nii pisikestele kui suurtele pidulistele.


atlanta2AEKS juhatuse liikmed vasakult (seisavad): Aire Vester, Kristiina Peterson, AEK juhataja Ave Kaegi, Heli Laughlin, juhataja Kristi Allpere, Kristel Imeraj. Pildilt puudub Tiina D'Souza (foto autor)

 

Aasta 2015 oli poolteist aastat tegutsenud Atlanta Eesti Kultuuriseltsile ja Atlanta Eesti Koolilile tegus ning õpetlik. Välja on töötatud tegutsemismudel ja protseduurid, samas on selgunud ka keskkonnakohased väljakutsed, mis uut lähenemist nõuavad.  Aastasse mahtus mitu meeldejäävat üritust, tõeline “komm” oli Vanemuise külaskäik.


Mis Atlantas uuel aastal plaanis, küsite? Täiskasvanud eestlastele regulaarsete kokkusaamiste korraldamine. Lastega tegeletakse kooli raames tihedalt, lapsevanemad on omavahel samuti kooli tõttu seotud, aga väikeste lasteta täiskasvanute omavaheline suhtlemine sõltub igaühe initsiatiivikusest. Seda lünka Atlanta Eesti Kultuuriselts järgmisel aastal ühe uue ettevõtmisena täita püüabki. Kes teab, võib-olla laulab järgmisel aastal jõuluvanale ansambel Atlanta Eesti Lõokesed? Või äkki serveeritakse külalistele Atlanta Eesti Kokkajate Seltsi keedetud sülti?


Suured tänud Eesti aukonsul Aadu Allperele, AEKS juhataja Kristi Allperele,  AEKS juhatuse liikmed Kristiina Petersonile, Kristel Imerajle, Heli Laughlinile, Aire Vesterile, AEK juhataja Ave Kaegile, õpetajad Kairi Kannikule, Mae Baetsile ning Aivi Grambartile. Lugematud tunnid vabatahtlikuna on pühendatud ning suur töö ära tehtud ning. Aitäh!


Soovime kõigile kodumaalastele ning kaasmaalastest rahvuskaaslastele kauneid pühi, rõõmsat aastavahetust ning head uut aastat!


Atlantakate nimel,


Tiina D’Souza

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo