Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kaljurand2Välisminister Marina Kaljurand arutas 16. detsembril Washingtonis USA asevälisministri Antony Blinkeniga olukorda Ukrainas ja Süürias, julgeolekukoostööd ning suhteid Venemaaga. Asevälisminister Blinken tunnustas Eestit kaitsekulude hoidmisel NATOs kokkulepitud kahe protsendi tasemel ning märkis, et Eesti on selles teistele liitlastele eeskujuks.  Foto: Välisministeerium

 

kaljurand1Marina Kaljurand Washingtoni mõttekojas CSIS (The Center for Strategic and International Studies)

 

Välisminister Marina Kaljurand oli peakõneleja 18. detsembril  toimunud Center for Strategic and International Studies (CSIS) korraldatud seminaril, mis arutas, kuidas arendada rahvusvahelisi norme küberilmas.


Minister Kaljurand rääkis oma kauaaegsest tööst ÜRO töörühmas (Group of Governmental Experts on the Developments in the Field of Information and Telecommunications in the Context of International Security), mille eesmärk on arendada käitumisnorme küberilmas tagamaks rahvusvahelist julgeolekut.


Küberilma normide selgitamine on pikaajaline ja vaevarikas töö, sest peab paljude erinevate seisukohtadega ja maailmavaadetega arvestama. Küberilma normid peavad tuginema rahvusvahelistele seadustele, kus saavutatakse kokkulepe mitte rünnata taristut, mis toetab tsiviilkodaniku igapäevast elu. On vaja ka aru saada, kuidas reageerida küberrünnakutele ning paika panna vastastikuste abistamiste põhimõtted.  Näiteks kannatanule küberrünnaku tõrjumiseks lähevad teised appi üksnes tema enda palvel. 2015. aasta juulis esitas ÜRO töörühm viimase raportiga aruande oma senisest tööst.


Peale Kaljuranna kõnet arutas paneel, mis koosnes mainekatest teadlastest küberkaitse alal, põhipunkte Kaljuranna kõnest. Lisaks ministrile osales arutelus USA välisministeeriumi küberteemade koordinaator Chris Painter, Microsofti küberpoliitika direktor Angela McKay, New America instituudi küberturvalisuse ekspert Ian Wallace, Georgetowni ülikooli õigusinstituudi direktor Catherine Lotrionte ja Carnegie Endowment for International Peace välispoliitika mõttekojast Tim Maurer.


Koostöö ja läbipaistvus on olulised alustalad edaspidises reguleerimises. Paneeli liikmed kiitsid Eesti tööd selles valdkonnas ja leidsid, et Eesti võiks julgemalt välja astuda rahvusvahelistes foorumites kübernormide teemal.
Kuulajad küsisid olulisi ja raskeid küsimusi. Näiteks toob arenev küberilm  eelistusi ja soodustusi ühiskonna arengus, aga sellega kaasnevad ohud ja väljakutse demokraatiale on, kuidas selles muutuvas ilmas oma põhimõtetest kinni pidada.


Lõpuks tänas Kaljurand kõiki külalisi ja paneelis osalejaid, rõhutades et Eesti jätkab innukalt tööd kübernormide arendamisel.

 

Agu Ets


This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo