Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Traditsiooniliselt pühitseb Seattle’i Eesti Selts Läti majas iga aasta teisel maikuu pühapäeval Emadepäeva. Tuleb kurbusega tõdeda, et sageli ei ole see just kõige arvukama osavõtuga üritus ning arusaadavalt – meelsasti veedetakse aega pere ringis.
Vaatamata kaunile ilmale oli sel aastal meeldivalt palju inimesi siiski leidnud tee Läti majja Emadepäeva kontserdile. Taas oli laual rikkalikult kaasa toodud suupisteid ning aktus sai alata nagu planeeritud.
Tava kohaselt toodi sisse lipud ning lauldi hümn. Kõiki kohalviibijaid tervitas SES Esinaine Kristi Urv-Wong ning avasõnale järgnes Seattle’i Eesti Segakoori etteaste Andrew Schmidt’i juhatusel. Andrew juhatas esinemise sisse hiljuti omandatud eesti keeles – kummardus temale siinkohal – teadupoolest on Eesti keel väga keerulise grammatikaga ning raske õppida. Hämmastav, mida huvi Eesti koorimuusika vastu endaga kaasa toob! Lauljad olid ette valmistanud põneva repertuaariga võrdlemisi põhjaliku etteaste. Arusaadavalt oli see üks viimaseid esinemisi sel hooajal, enne kui minnakse suvepuhkusele ning aktus Läti majas andis hea võimaluse möödunud aasta kenasti kokku võtta.
Koori etteaste järel sai sõna pr. Elga Mihkelson, kes kõneles emadepäeva tähistamise traditsioonist ning kuidas see tava üldse alguse sai. Taas kord oli ta valinud mõned luuletused külalistega jagamiseks. Esitamisele tulid rahvalaul “Tütre tänu”,  Anna Haava “Sinu vanaema”, Juhan Liivi “Üks suu”, Kalju Lepiku “Kirikus” ning Ernst Enno “Võiks otsast alata”.
Seejärel astusid üles Seattle’i Eesti rahvatantsijad. Esitati mõned tantsud ning esinemine kulmineerus emadele pühendatud  valsiga, kus kõigil kohalviibijail oli võimalus emasid või vanaemasid tantsule paluda. Tantsugruppi juhatas Caroli Herrick.
Aktuse lõpetuseks lauldi Eesti hümni ning lasti hea maitsta kaasa toodud suupistetel. Suhtlemist ning jutuajamist jätkus veel paariks tunniks pärast aktuse ametliku osa lõppemist.
Suur tänu kõigile, kes leidsid tee Läti majja sellisel soojal ja päikeselisel päeval – tänud nii korraldajatele kui lihtsalt osavõtjatele. Seniks kuni on publikut, on ka esinejaid – ning Emade-päeva pühitsemise traditsioon Seattle’is saab jätkuda aastast aastasse.
Merit Oviir

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo