Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Los Angeleses jagati taas Oscareid. Tudengifilmi Oscaritega pärjas oma taimelava Ameerika Filmiakadeemia ja seda juba 37. korda. Välisfilmi kategoorias sai võidu eesti noor režissöör TANEL TOOM, kes tõi Filmiakadeemiale hinnata oma Inglismaa Beaconfieldi filmi- ja televisioonikooli lõputöö, lühifilmi “Pihtimus”.
Tudengifilmide Oscarid ei jäänud oma suurejoonelisusega grammigi alla päris Oscaritele. Punane vaip ja õhtutualetid ning kaks kuldset Oscarit mõlemal pool lava meenutasid saalitäiele rahvale, mis neid laupäeva, 12. juuni õhtul sinna kokku oli toonud. Auhindu esitlesid Oscari nominant ja näitleja Jeremy Renner, Oscari nominant ja animaator Henry Selick ning direktor Penelope Spheeris.
Õhtu kõige esimene preemia antigi välja välismaa filmide kategooria võitjale. Sel aastal valiti võitjatöö välja 61 välisfilmi seast. Esindatud oli 36 riiki. Lavale auhinda vastu võtma kutsutud “Tänel Tuum” võrdles filmi sündi lapse sünniga, kus on palju plaanimist ja eeltööd, kuid samal ajal ka palju ettearvamatusi. Mahlakad võrdlused ja kommentaarid panid saalitäie rahvast muhelema. Kuigi oma tööga esindas Tanel Suurbritanniat, ei jätnud ta oma tänukõnes märkimata Eestit ning tänas kõiki, kes talle teel filmimaailma avarustesse abiks ja toeks on olnud: "Suur tänu kõigile!" Taneli tänusõnad Akadeemiale kõlasid veendumuses, et tudengi-Oscarile on tulevikus kindlasti lisa loota.
Filmi “Pihtimus” oli publikul võimalus peale auhindade kätteandmist täies pikkuses vaadata. Film on lugu siirast poisist Samist, keda ootab katoliku kommetele kohaselt ees esimene pihilkäik. Sami südametunnistus on puhas. Koos sõbra Jacobiga otsustatakse aga poisikestele kohaselt üht-teist korraldada. Esialgne süütu vemp muutub südantlõhestavaks tragöödiaks. Filmi lõppedes on saalitäis publikut haudvaikne. Kulub nii mõnigi minut kuni emotsioonid settida jõuavad. See oli kinnituseks, et auhind läks õigele filmile.
Tanel Toomi eelmine lühifilm "Teine tulemine" valiti Veneetsia lühifilmide programmi 2008. aastal. Film garanteeris talle toona sissepääsu London Film and Television School’i, mille magistriprogrammi ta sel aastal lõpetas. Filmitööga on noormehel plaanis jätkata nii Inglismaal kui Eestis.
Kindlasti ei ütleks ta ära võimalusest ka Hollywoodi filmimaastikul jõudu proovida. Tseremooniale järgnenud koosviibimine, kus osalesid mitmed nimekad filmiprodutsendid, oli suurepäraseks võimaluseks Hollywoodi teed sillutada.
Reet Rand

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo