Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

suur eesti

Sada aastat pärast Eesti iseseisvumist on eestlased rohkem mööda maailma laiali pillutatud kui kunagi varem. Igaüks toimetab oma kitsas ringis kodumaal või kaugemal, kuid väljaspool neid võrgustikke on eestlastevaheline suhtlus ja vastastikune toetus visa tekkima.

 

Ometi teame, et üks eestlane on teisest vaid käepigistuse või klahvivajutuse kaugusel.

 

Vajaksime lihtsalt üht uut tehnilist lahendust võitmaks vahemaid nii, et tekiks rohkem uusi sõpru, tihedam koostöö ja võimalus üksteist leida ning toetada, ükskõik kus maailma nurgas keegi parasjagu elab.

 

Suur-Eesti veebi sihiks ongi ületada kaugused eestlaste vahel. Meie veeb ühendab inimesi, kes soovivad panustada Eesti elu edendamisse Eestis ja  kaugemal. Tagasiside lähendab kasutajaid ja loob tunde, et ajame ühist asja.

 

Üleilmses Eesti veebis saab olema info- ja arutlusväli, mis kutsub Eesti elus osalema ja kaasa mõtlema, annab kõneainet. Kasutajad avaldavad arvamuslugusid ja kommentaare  oma nime all. Sihiks on luua tunnustav ja toetav, vaimselt avar ning arendav avalik ruum, kus pole kohta vihale.

 

Ühise Eesti veebi kasutajakontosse on võimalik siseneda vaid oma nimega, igaüks saab teistele teada anda oma oskused ja huvid. 

 

Veebi andmebaasist võime leida koostööpartneri, külalisesineja aktusele, esinemiskoha koorile või kaaslase lemmikharrastuseks. Iga inimene otsustab ise, millist infot ja kellele ta avaldab.

 

Rohkem infot näevad need, kes on kogunud endale suurema usalduskapitali positiivse tagasiside kaudu.


Üleilmse Eesti veebis on koostööturg ja kõikvõimalike ühistegevuste võimalus, mis aitab aktivistidel suhteid luua ja organiseeruda. Kui seome meie veebi Hooandjaga, kajastub osaleja projektide toetamine ka tema kontol, tõstes nõnda tema usalduskapitali.

 

Käepigistuse võimalus toimib neile kasutajaile, kes avalikustavad oma asukoha: nii saame kus tahes maailma paigas näha, kes ühisveebiga liitunud eestlastest on läheduses.

 

Asukoha näitamine on märk sellest, et oleme avatud suhtluseks, võime julgelt ligi astuda ja tere öelda. Asukoha näitamist võib igaüks piirata nii, et teda näevad vaid need, kellel on samad huvid või eriala.

 

2016. aasta alguseks loome veebirakendust haldava sihtasutuse, kes leiab sponsorid, testib tehnilised lahendused ja tutvustab veebi eestlastele nii kodumaal kui välisriikides.

 

Suur-Eesti veebirakenduse avame pidulikult 12. aprillil 2017, kui möödub sajand eestlaste asualade ühendamisest: üleilmne veeb ühendab eestlased globaalselt.


Seame eesmärgiks saavutada sada tuhat kasutajat 2. veebruariks 2020, Tartu rahu 100. aastapäevaks.

 

Ühisveebi töölerakendamiseks vajame palju erinevaid inimesi: seltse ja organisatsioone, sihtasutuse rajajaid, sponsoreid ja rahakogujaid, juriste ja küberturbe asjatundjaid, IT-spetsialiste, kirjutajaid ja toimetajaid, fotograafe ja disainereid, reklaamijaid ja turustajaid.

 

Loome koos üleilmse Eesti! Tule ja löö kaasa! Oma toetuse eestlaste ühise veebi loomiseks saad anda siin: https://ev100.ee/et/suur-eesti-veebirakendus-minu-inimesed.

 

Ühise Eesti veebi mõte on ühendada minu inimesed meie rahvaks üheks elavaks kogukonnaks, kes suhtleb vabalt ja positiivselt üle ilma, vaimsete vahemaade ning piirideta.


Martin Ehala, Tartu Ülikooli emakeeleõpetuse professor, Eesti
Maarja Pärl-Lõhmus, Tartu Ülikooli kommunikatsiooniõppejõud, Eesti
Sirje Kiin, kirjandusteadlane, ajakirjanik, USA/Eesti
Aho Rebas, ÜEKN esindaja RKP programmi nõukogus, Rootsi Eestlaste Liidu abiesimees, Rootsi
Kärt Ulman, ajalehe Vaba Eesti Sõna toimetaja, USA/Eesti
Juku-Kalle Raid, ajalehe KesKus peatoimetaja, Eesti
Astrid Meltsas, müügikoordinaator, USA
Aivar Haav, ettevõtja, Eesti
Marit Davey, San Francisco Eesti Seltsi ase-esinaine, ERKÜ liige, USA
Maimu Mölder, Kotkajärve Metsaülikooli juhataja, Kanada
Iivi Zajedova, Tallinna Ülikooli rakendusloome vanemteadur, Tšehhi
Sirle Sööt, jurist, ÜEKN juhatuse liige, Rootsi Eestlaste Liidu esimees, Rootsi
Liia Urman, Euroopa Eesti Seltside Koja esimees, Leedu Eesti Seltsi esimees, Leedu
Markus Hess, ÜEKN juhatuse liige, Eestlaste Kesknõukogu Kanadas esimees, Kanada
Taave Sööt Vahermägi, Rootsi Eestlaste Liidu sekretär, Rootsi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo