Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ooper

NY Eesti Kooli lastele esineb ooperilaulja Merle Jalakas. Foto: Siiri Lind

 

New Yorgi Eesti Kooli 2015/2016 õppeaasta avapäev oli 12. septembril.

 

Lühike aktus algas Eesti hümni laulmisega. Seejärel rääkis kooli juhataja Merike Barborak sellest, mis lapsi uuel kooliaastal ees ootamas on. Tutvustati uusi õpetajaid  Minna-Liina Lind õpetab kodulugu ja ühiskonnaõpetust, Eugen Veges eesti keelt 4. klassile ja Liina Ojamu on liikumisõpetaja.


Kooli nimekirjas on praegu üle 70 lapse ja 14 õpetajat.

 

Eesti Maja kipub koolile kitsaks jääma ja nii on klassid paigutatud peaaegu kõikidesse maja ruumidesse, kaasa arvatud fuajee.


Toredaks uudiseks oli, et sel aastal alustab Reet Taggeri juhtimisel tööd New Yorgi Eesti Kooli filiaalina Long Islandi Eesti Kool, mille tunnid toimuvad paar korda kuus pühapäeviti Long Islandi Eesti Majas.

 

Kellel on parem Long Islandil koolis käia, võib julgelt Reedaga kontakti võtta.

 

Koolipäevad ja kontaktandmed on kirjas NY Eesti Kooli kodulehel nyek.org.

 

Meeldiva üllatusena mängis aktusel kitarri ja esitas kolm laulu külaline Eestist, ansambli Debüüt solist Viivika Viickberg.


Aktuse lõpus tehti õpilaste ja õpetajate ühispilt, peale seda algasid tunnid.


Järgmine koolipäev toimus juba nädala pärast, 19. septembril ja selle päeva kirsiks tordil oli Vanemuise teatri muusikatund "Appi! Ooper!?".

 

Lapsed ja kahtlemata ka täiskasvanud kuulasid huviga lugusid eesti muusikateatri tekkimisest ja arengust.

 

Ajastutruudes kostüümides ooperisolistid Merle Jalakas ja Jaan Willem Sibul esitasid aariaid ja duette nii eesti kui välismaa heliloojate loodud ooperitest ja operettidest.

 

Mitme loo kaasosalisteks paluti publiku hulgast lapsi, kes said samuti selga kostüümid ja kes esinesid sama hästi kui elukutselised näitlejad. Klaveril saatis esinejaid kontsertmeister Ele Sonn.


Lõbus ooperitund lõppes suure aplausiga, aga sellega ei olnud päev veel läbi.

 

Lapsed said osaleda Kollase Kassi töötoas, kus Vanemuise noortetöö assistent Maiken Nõmmoja ja noortetöö juht Mall Türk tutvustasid grimeerimise saladusi.

 

Lapsed said lasta ennast kaunistada näomaalingu või ka kätele maalitud koledate haavadega. Halloweeni aeg ei ole enam kaugel, saadud ideed kuluvad ära.


Lapsevanemad said niikaua nautida solistide lisaetendust.


Suur tänu Vanemuise teatrile meile rõõmu valmistamast ja loodame, et neil on võimalik New Yorgi kandis elavaid eestlasi ka edaspidi külastada.


Siiri Lind

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo