Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

laager1

Fotod: Merle Jalakas

 

26. augustil 2015 kogunes New Yorgi Eesti Kooli rahvas keelelaagrisse Long Islandi Eesti Kodus. Keelekümblusüritusega alustati möödunud aastal. Kuna esimene laager oli ülimalt menukas, soovisid kõik ettevõtmise kordamist. Nii ka toimus!


Esimese, 2014. aasta laagri edu oli rajatud kooli juhataja, õpetajate ning lapsevanemate entusiastlikule vabatahtlikule organiseerimistööle ning vaevale tasemel, millist raske ületada.


Niisiis — New Yorgi Eesti Kooli keelelaager 2015: avapäev, 26. august 2015, peaesineja ekstreemrahvatantsugrupp Viisukesed!


Kes kohal olid ja nägid, ütlesid: “Nojah, võttis sõnatuks!” USA on sportvõimlemises rahvusvaheliselt kõrgel tasemel. Selle tõttu polnud publikule tundmatud sellised terminid nagu rondat, (roundoff), flick-flack (front and back handspring), salto, Brisé. Neid kõiki ja muid koreograafiaelemente kombineeritult tantsuga saime nüüd originaalsete eesti poiste esituses moodsa rahvamuusika saatel näha.


Peale akrobaatika ja tantsu pakkusid poisid ka laulu, pillimängu ja lõbustasid lapsi ringmängudega.
Originaalsed eesti poisid olid tasemel!


laager2Veel mahtus esimesse laagripäeva laagrilippude meisterdamine, mis uhkelt meie telke kaunistasid.

 

Õhtul loeti lastele unejuttu, mille kõrvale lapsed isuga kaneelikukleid sõid, et uni ikka magusam tuleks.

 

Oli ideaalne hilisõhtu, ritsikad laulsid meile unelaulu ja taevas oli täis eredaid tähti ning meie laagriõue valgustas täiskuu.

 

Ka äratus järgmisel hommikul oli omamoodi eksootiline, kuna naabri kuked alustasid kiremisega juba enne koitu.


laager3Teine laagripäev 27. augustil oli täis aktiivset koostegutsemist. Mängisime pallimänge, sai mitu korda basseinis ujumas käidud, lapsed sõitsid jalgrataste ja tõukeratastega, tegid erinevaid kunstiprojekte ja nautisid niisama vabalt looduses ringijooksmist ning putukate avastamist.

 

Levisid jutud sellest, kuidas varavalges, kui lapsed veel magasid, olevat nähtud suurte silmadega laagrivaimu puude vahelt piilumas.

 

Lapsed jaotati kahte gruppi. Tüdrukute ülesanne oli loodusest leitud materjalidega valmis meisterdada laagrivaimu kuju, samal ajal kui poisid ehitasid laagrivaimule kodu.

 

Laagrivaim tuli välja igati vahva ja nimeks pandi talle Luluvana. Luluvana istus meie lõkkeplatsi kõrval, valvas seal meie laagri õnne ja hoolitses päikesepaistelise suveilma eest.

 

Lapsed hoolitsesid omakorda Luluvana heaolu eest, viies talle söögiks tammetõrusid ja õunu. Isegi kirjutasid talle kirja, sest uudishimu oli suur ja küsimusi palju: kas talle maitsevad ka käbid ja puulehed? Kas ta on päriselt olemas? Äkki kirjutab isegi vastu?


Õhtul süütasime lõkke, istusime ümber praksuva tule, maiustasime Kalevi kommidega ja laulsime kitarri saatel ilusaid lastelaule.

 

Hiljem vaatasid lapsed ühe multifilmi, samal ajal kui emmed nautisid saunamõnusid.


Kolmanda laagripäeva, 28. augusti hommikul üllatas kokatädi lapsi maitsvate pannkookidega. Ja kui kõigil olid kõhud täis, alustati üheskoos koristamise ja asjade pakkimisega.


Uskumatu, et Long Islandil asub selline fantastiliselt ilus ja mõnus koht nagu Long Islandi Eesti Kodu. Seal tekkis tõesti tunne, nagu oleks Eestimaal. 2015. aasta keelelaager oli igati edukas ja seiklusterohke.

 

Kui laste käest küsida, mis neile selles laagris kõige rohkem meeldis, vastasid nad, et sõpradega koos mängimine, ujumine ja telkides magamine.

 

Ning laste suudelt kostus rõõmsameelne soov järgmisel aastal laagrisse tagasi tulla.


NY Eesti Kool tänab Long Islandi Eesti Maja ja EstoFoodsi toetuse eest!

 

Rohkem fotosid New Yorgi Eesti Kooli facebooki lehel ja kooli veebilehe galeriis.

 

Jüri Tagger  
Kati Riemma

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo