Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

arstidVasakult: südamekirurg professor Toomas-Andres Sulling, arst-residendid kirurg Evelin Silla ja kirurg Jaagup Truusalu.   Foto: Liisi Vanaselja

 

21. kuni 23. augustil 2015 toimus New Yorgis Marriott Marguisi hotellis American Association of Thoracic Surgery International Coronary Congress”. Eestist olid kohale sõitnud tuntud südamekirurg professor Toomas-Andres Sulling ja arst-residendid kirurg Evelin Silla ning kirurg Jaagup Truusalu.


Eestlaste ettekanne/loeng oli “Operatsiooniaegne suremus töötava südamega (ehk Bypass) operatsiooni puhul – ühe keskuse kogemus 4000 haigega Põhja-Eesti regionaalhaiglas”. Nende kogemuste põhjal on suremus Bypass-operatsiooni ajal palju väiksem ja paranemine kiirem, kui südant operatsiooniks ei seisatata.


Eesti arstide loeng läks hästi korda. Töötava südamega Bypass-operatsioonid on Eestis hästi maad võtmas ja samuti kasvab huvi ka ülemaailmselt. Kõige suurem protsent selliseid operatsioone tehakse Jaapanis, umbes 6080%, samal ajal Ameerikas vaid kuskil 17% ümber.


21. augusti õhtul astusid külalised läbi ka New Yorgi Eesti Majast. Eesti riik reisi ei majandanud, vaid see tasuti osalt oma taskust ning osalt hääde toetajate poolt. Eesti külalistele pakkusid konverentsi ajal öömaja Aime Vänt ja Aino Põldmets.


Aime Andra

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo