Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

li suvekodu

Long Islandi Eesti Suvekodu lapsed rannas.    Foto: Eva Ensmann

 

Eesti Laste Suvekodus Long Islandil toimus laupäeval, 11. juulil traditsiooniliseks saanud perekonnapäev, kus lapsed esinesid laulude ja rahvatantsudega, mida nad  kahenädalase laagri jooksul olid õppinud. Kõik lapsed kandsid ilusaid rahvariideid.


Kuigi mõned rahvariided olid stiliseeritud, jättis üldpilt väga piduliku mulje. Laste hoogne esinemine oli kaasakiskuv, tantsud ja laulud olid väga hästi ära õpitud ja neid esitati vaatajaskonnale suure rõõmu ja elavusega. Kõik see on tõend, et eesti noorus Ühendriikides elab ja püsib ja õitseb. Nii mõnelgi vanemal tõusis pisar silma, kui väikesed lapsed laulsid ja tantsisid “kalli issile ja musi emmele”!


Pärast esinemist kogunes laagripere koos külalistega auhindade väljaandmiseks lipuväljakule, kus tänati järgmisi isikuid nende abi ja vaeva eest laagri kordaminekuks: New Yorgi Eesti Haridusseltsi presidenti, dr Toomas Sõrrat; Long Islandi Majandava Toimkonna kaaspresidente Sven Roosilda ja Valdur Pratkat; Colleen ja Karl Wichmani, kes hoolitsevad LI Eesti Maja, hoonete, basseini ja krundi eest, ja Marko Jaamanni, kes tegi taredele parandustöid.


Suvekodu külalised, kes jagasid oma talente ja oskusi lastega, olid: Eddie Tomson õpetas golfi, Silvia Vaher joogat, Elmar ja Silvia Vaher tutvustasid lastele sukeldumist ja Liisi Vanaselja õpetas, kuidas teha frikadellisuppi.

 

Aiki Tomson oli laagri peakokk, kelle suurepärased toidud muutsid kehakaalu jälgimise väga raskeks.

 

Köögitoimkonnas valmistasid maitsvaid toite: Mai Ensmann, Linda Hubschmidt ja Karin Krause, kes olid laagris kaks nädalat, ja Alicia Marigliano, kes oli ühe nädala.

 

Laagritoitude jaoks käisid poes Marga Liivak esimesel nädalal ja Marika Chasse mõlemal nädalal. Peale selle on Marika ka suvekodu laekur; Liina Sarapik oli lauluõpetaja.


Tänati kõige tähtsamaid inimesi, kes on lastega kõige tihedamas kontaktis – kasvatajaid.


suvekodu kasvatajadSuvekodu kasvatajad. Fotod: Eva Ensmann

 

Katrina Vinkman, Gretely Aasmäe, Regina Tagger (Eestist) ja Arden Ashford olid väikeste tüdrukute kasvatajad, Cedrik Moore ja Alex Hubschmidt väikeste poiste, Nicole Shoaf ja Kati Smith keskmiste tüdrukute ning Stefan Skonberg ja Aksel Põdmäe keskmiste poiste kasvatajad. Elise Ashford aitas viis päeva keskmiste poistega ja köögis nõudepesemisega. Lili Puskar oli suurte tüdrukute kasvataja ja Alex Hay suurte poiste kasvataja.


Parima kasvataja auhinna sel aastal võitis Arden Ashford. Parim kasvataja on inimene, kes lastega hästi aega veedab, kuid samas hoiab nad hädaohust eemal. Ta on inimene, kes alati naeratab. See inimene on alati nõus ükskõik kus ja millega aitama, ta on eeskujuks lastele ja tunneb oma tööst rõõmu. Tegelikult oli sel aastal väga raske otsustada, sest kõik kasvatajad olid väga tublid.


Järgmiseks jagati auhinnad laagrilastele.


Kõige entusiastlikum sportlane oli Markus Tomson; kõige entusiastlikum ujuja Veronika Senzer; Angelika Moore tantsis rahvatantsu kõige suurema hooga; laps, kes kõige rohkem püüdis kasutada eesti keelt igapäevases suhtluses, oli Victoria Sepp; kõige kõvem lauljanna oli Brianna DeShaw; kõige kunstilisem hing oli Katie Hubschmidt.


Kõige parema laagrilapse auhind on väga sarnane parima kasvataja auhinnaga. See on laps, kes on alati abivalmis ja positiivne, saab teiste lastega hästi läbi, tunneb huvi uute asjade vastu ja aitab laagrielu muuta igati nauditavaks. Selle aasta auhinna võitja oli Jaak Chasse.


Pärast perekonnapäeva läksid mitmed lapsed koju. Aga osa lapsi jäi veel 5 päevaks, kuni neljapäevani, 16. juulini. Tol nädalal oli hästi palju mängimist ja vaba aega, kuna lapsed ei pidanud rahvatantsu ega laulmist harjutama! Olevat väga mõnus nädal, mida lapsed loodavad järgmisel suvel ka nautida.


gruppSuvekodu suured tüdrukud ja poisid.

 

Tundub, et suvekodu kasvab. Aina rohkem lapsi tahab suvekodusse tulla ja aina rohkem vanemaid soovib, et nende lapsed veedaksid rohkem aega laagris. See on imetore. Samas kasutame hooneid, mille meie esivanemad ehitasid kuuskümmend aastat tagasi. Peame hoolitsema imelise pärandi eest, hoolitsema tarede, peahoone, basseini ja muude ehitiste eest. Sel aastal palusime annetusi, et teha vajalikku remonti. Suvekodu tänab kõiki, kes suvekodule annetasid. Selle rahaga remondime basseini, kõige kaugema tare ja kõikide tarede uksed. Teie abiga saame kindlustada, et suvekodu on ikka siin – ka järgmised kuuskümmend aastat.


See laager ei oleks teoks saanud ilma kaasdirektorite Lili Põldmäe ja Eva Ensmannita. Enne laagri algust, laagri ajal ja pärast laagrit on palju tööd riigiga (New York State), ettevalmistuste ja korraldamisega, mis on tegelikult ilma lõputa. Oleme kõik tänulikud neile nende töö ja vaeva eest. Selle suure töö tulemusena saavad lapsed järgmisel aastal jälle öelda rõõmuga, et “igal suvel tulen tagasi koju”..... Suvekodusse.

 

Artikli koostöö:


Eva Ensmann,


Lia Mai Puskar

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo