Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

front_small

LEP 2015 peakorraldaja Olev Rumm ütles avatseremoonial, et LEP on nagu kaunis lillepeenar, millele kogu aeg istutatakse taimi juurde ja siis nauditakse seda, kuidas kõik kasvab.

 

Pildid: Siiri Lind. Vaata veel pilte Vaba Eesti Sõna pildigaleriist.

 

rumm

 

Peakorraldaja Olev Rumm

 

Äsjalõppenud LEP oligi kaunis ja värvirikas, hästi korraldatud ja hästi hoitud, arvan, et rahule jäid nii osalejad kui esinejad.


Eestist oli kohale tulnud 140 esinejat, neist suur osa noori ja lapsi, kes esinesid praktiliselt iga päev mitmetel eri üritustel, tuues LEP-lastele palju rõõmu.

 

Suur tänu Eesti riigile, kes võimaldas noortele muusikutele selle kauge reisi üle ookeani, et kohtuda kaugelelavate kaasmaalastega.

 

Rõõm oli kindlasti vastastikune.


Ning ütles ka Kanada suursaadik Gita Kalmet oma tervituses, et nii me, eestlased lendamegi üle ookeani edasi-tagasi, nagu sõlmiksime kokku kunagi katkirebitud lõimi.

 

Nii koome uut rahvariidekangast triipude haaval, üks Kanadast, teine Eestist, kolmas Ameerikast... Iga triip on oluline, igal triibul on oma lugu...


Gita Kalmet pani südamele ka oma mitte-eestlastest kaaslaste märkamist ja tunnustamist, sest ilma nende toetuseta poleks ka neid üritusi.

 

lep laulupidu

LEP LAULUPIDU toimus reedel, 7. augustil deviisi all “Merest taevani”, mis tähistas nii teekonda Vancouverist Whistlerisse kui ka paljude Eesti laulude mere- ja taevateemalisust. Kohal olid Vancouveri Segakoor, Leelo, Seattle’i Segakoor, Portlandi Segakoor, Portlandi koor Unistus, Los Angelese Segakoor, Toronto Estonia Koor, Toronto koor Ööbik, Ühendatud Lastekoor ja Eestist Saaremaa Meeskoor, ESTuudio Noortekoor, Tuuleviiul, Võlukeeled, lisaks veel mitmed üksiklauljad. Kontsert kestis 2 tundi, lauldi nii uuemat eesti heliloomingut kui kooriklassikat, mitmeid südamele armsaid laule nagu “Ta lendab mesipuu poole” ka koos kuulajaskonnaga.

 

olljum

LEP esimese seminari teemal "Euroopa Liit 2018 Eesti eesistumise ootuses” panelistid olid Vancouverist pärit mehed Alar Olljum (nõunik, EAAS) ja Mart Laanemäe (Euroopa ja Atlandi-ülese koostöö küsimuste asekantsler), kes mõlemad on Brüsselis töötanud ning nüüd elavad ja töötavad Eestis. Seminari moderaator oli Kalev Ruberg. Seminare andsid veel Mati Otsmaa, Mart Mikk Estonia Rahvusooperist, Guntis Smidchens Washingtoni Ülikoolist ning Skype’i teel Ilvi Jõe-Cannon ning Paul Goble

 

tederLAIDA TELDER Vancouverist sai oma 90. sünnipäeval kauni tervituse osaliseks, kui Vancouveris Chan Center’is toimunud koorikontserdil laulsid koorid tema tervituseks eestikeelse “Ta Elagu!”

 

tants

Tantsupeo tuju oli ülev ja pidu täis energiat, hoolimata vahepeal kallavast paduvihmast. 

 

lep meeskond

LEP 2015 arvukas ja professionaalne korraldusmeeskond tegi väga hea töö ning festivali lõpupeo ajal tänas peakorraldaja Olev Rumm kõiki isiklikult. Tegelikult oli nimekiri veel pikem, kõiki polnud kohal.

 

lep sook

Selline oli Kuldse Balli peakoka Brad Cummingi nägemus eesti rosoljest! Ja kuigi selline “pane-ise-kokku” välimus oli esmapilgul ehmatav, maitses see LEP rosolje suurepäraselt.


Aga LEPi teemal jätkame ka edaspidi VES veergudel.


Kärt Ulman

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo