Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Augusti alguses saabuvad EABSi kutsel New Yorki neli Eestis tegutsevat skautlikku noortejuhti, kes osalevad Kajaka salga õppeprogrammis.


Antud noortejuhid juhivad aktiivselt rohkem kui tuhande skautliku noore tegevust ning on ühiselt lõpetanud märkimisväärsel arvul õppekursusi. Kõik neli on varemalt tegutsenud rühmajuhtidena, mõned on kandnud lipkonnajuhi kohustusi ja gdr Keskpaiga puhul on tegemist Eesti Gaidide Liidu peagaidiga.


Õppeprogrammi esimene osa toimub Long Islandi Eesti Kodus ja New Yorgi linnas, teine osa Järvemetsal ja Lakewoodi ümbruses, kolmas osa Kanadas Kotkajärvel toimuvas suurlaagris ja neljas osa Toronto linnas.


keskpaikMari-Liis Keskpaik

 

N-gdr Mari-Liis Keskpaik valiti peagaidiks eelmisel aastal.

 

Keskpaik sündis Toris 1981. a. ja elab Tallinnas.

 

Ta lõpetas Tori Põhikooli, Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi ja Tallinna Ülikooli.

 

Ta on Tallinna Ülikooli magistrant psühholoogia erialal ning ühtlasi teenib leiba TÜ õppekorralduse peaspetsialistina.

 

Mari-Liis Keskpaik astus gaidiks 1999. a. ja oli varem Tori gaidrühma juht. Ta on Eesti Üliõpilaste Seltsi Põhjala liige.

 

 

 

 

 

 

 

matisenMargaret Matisen


Skautjuht Margaret Matisen sündis Tartus 1995. a. ning on Tartumaa Gaidide ja Skautide Ühismaleva majandusjuht.

 

Matisen lõpetas Mart Reiniku ja Hugo Treffneri gümnaasiumid ning on läinud aastast Tartu Ülikooli õigusteaduse üliõpilane.

Margaret Matisen on Tartu Mesilaste lipkonna juht ning on lõpetanud Metsamärgi kursuse I ja II osa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

laaneots

Kadi Laaneots


Kodutütarde rühmajuht Kadi Laaneots sündis Tartus 1995. a. ning elab Tõrvandis.

 

Laaneots lõpetas Miina Härma ja Hugo Treffneri gümnaasiumid ning astus 2014. a. Tartu Ülikooli, kus ta õpib psühholoogia teaduskonnas.

 

Kadi Laaneots ühines Kodutütarde perega 2009. a.

 

Ta on lõpetanud Kaitseliidu vabatahtliku noortejuhi, rühmajuhi ja instruktori kursused.

 

Laaneots tegutses läinud aastal Kodutütarde Tartumaa ringkonna juhi kohusetäitjana ja juhib Tartu linnas Kodutütarde kolmekümneliikmelist rühma, ühtlasi tegutsedes ringkonnatasemelise instruktorina.

 

Tartu Kodutütarde ringkond on arvult üks suuremaid Eestis.

 


otsarMikk Otsar

 

Tartumaa Noorte Kotkaste Maleva juht Mikk Otsar sündis 1995.a. Tartus ja elab Tõrvandis.

 

Ta lõpetas Ülenurme Gümnaasiumi.

 

Otsar astus noorkotkaks 2003. a.

 

Mikk Otsar on saanud Kaitseliidu salgajuhi ja instruktori koolituse ning ühtlasi tegutseb NK Tornado rühma juhina.

 

Tartu linnapea Urmas Kruuse kuulutas Otsari aasta nooreks 2012. a. Otsar tegutseb vabakutselise fotograafina ja ootab kutset ajateenistusse.


Kajakad võetakse vastu EV Peakonsulaadis New Yorgis, nad tutvuvad New Yorgi linnaga ning einestavad New Yorgi Eesti Maja kohvikus reede õhtul, 7. augustil. Terve laupäevane päev 8. augustil on pühendatud õppetööle Long Islandi Eesti Kodus, kell 18.00 toimub ühine õhtusöök kohalike eestlastega, millele järgneb Kajakate esinemine.


Õppeprogrammi teises osas külastatakse Eesti Arhiivi Ühendriikides, Lakewoodi Pühavaimu kirikut ja Lakewoodi Eesti Maja. Õppetunnid toimuvad Järvemetsa püsilaagris. Kajakate esinemine leiab aset Lakewoodi Eesti Majas teisipäeval, 11. augustil kell 18.00. Eesti Maja einelaud on avatud alates kella 17.00-st.


Seejärel lendavad kajakad Torontosse, kus Kanada-poolse tegevuse läbiviimise eest hoolitseb Välis-Eesti Gaidide Liidu peagaid gdr Ingrid Kütt. Noortejuhid tegutsevad Kotkajärve püsilaagris toimuvad suurlaagri all-laagrite alljuhtidena.


Peale suurlaagri lõppu avaneb võimalus tutvuda Toronto linna vaatamisväärsustega ja külastada Toronto Eesti Maja ning Tartu Kolledžit.


EABSi juhatuse liikmed Valdur Pratka, Jüri Tint, Taso Piller ja Priit Parming on pikemat aega programmi ettevalmistamisega ning oma instruktori kohustustega usinasti ametis olnud. Kauaaegsed Kajaka salga instruktorid praost skm Thomas Vaga ja gdr Enda-Mai Holland jätkavad instruktoritena. Skm Vaga tutvustab noortele Pühavaimu kirikut ja selle ehitamist eestlaste poolt ning teeb ettekande “Usk ja skautlus”. Gdr Holland korraldab Arhiivi külastamise ning selgitab noortejuhtidele eesti skautliku liikumise taastamist paguluses peale Teist maailmasõda. Välis-Eesti peaskaut skm Rein Linask käsitleb oma ettekandeis pagulasskautluse liikumist laiemas perspektiivis ning USA Eesti Skautide Maleva tegevust läbi aastate.


Erialaliste tundide esitamise eest vastutavad ERKÜ esimees Marju Rink-Abel (Eestlaste organiseeritud tegevus USAs), Carl Skonberg (logistika põhivajadused) ja ehitusettevõtja Vello Prima (Ameerika ehitustehnikaga tutvumine). Väga paljud eestlased on viimase kahekümne aasta jooksul ulatanud oma abistava käe nende programmide läbiviimiseks  võõrustajatena, teejuhtidena ja toitlustajatena. Käesoleval aastal pakub pr Ines Horton öömaja ühele varem saabuvale kajakale, Juhan Urm abistab juba kolmandat korda logistikaga ning perekond Holland pakub kajakatele öömaja juba kümnendat korda.


EABSi juhatus on korraldanud üle kaheksakümne õppereisi või õppeprogrammi, seda tänu Ameerika eestlaste jätkuvale toetusele. Järgmisel aastal on tegevuskavas ette nähtud teine Kajaka salga juhikoolitus Eestis, milles osaleks 24 noortejuhti ja mille instruktoriteks on vanemad kajakad.


EABS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo