Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

metsajoulupuu2Rõõmsad Metsajõulupuu külalised ngdr Irene Kuhn, gdr Kiki Michelson-Holland ja nskm Mart Kuhn.  Foto: Tiina Ets

 

USA eesti gaid- ja skautpere kogunes 13. detsembril armsale Järvemetsa laagrialale pidama oma traditsioonilist Metsajõulupuud. Küll oli ilus olla talvekülmas männimetsas!

 

Peamajast hõljus seaprae ja laagrisõbra Siim Vanaselja juhtimisel valmistatud verivorsti küpsemise lõhna. Pliidil podisesid hapukapsad ja ahjus tõmbasid kartulid omale pruunid kasukad selga. Pimeduse saabudes kogunesid osalejad peamaja ees kirjude tuledega kaunistatud jõulupuu ümber.

 

metsajoulupuuPeamaja perenaised Merike Kangro, Katrin Roomann, Lea Kiik ja Linda Linask esinevad jõuluvanale.     Foto: Tiina Ets

 

Olime küll soojalt riides ja soojust lisasid ka valged küünlakesed, mida igaüks käes hoidis, aga suurim soojus kiirgas inimest hingedest, kui laulsime armastatud jõululaule ja kuulsime tuttava jõuluevangeeliumi sõnu. Jumalateenistuse pidas diakon nskm Agu Ets.


Toas ootasid perenaiste (Leena Kangro, Leelo Linask, Linda Linask, Katrin-Kaja Roomann, Lea Kiik) valmistatud toidud. Kaminas praksus tuli. Suur kaunistatud männioks täitis toanurgas jõulupuu osa. Keskustelu muutus üha lõbusamaks. Pärast õhtusööki tekkis laulutuju ja pärast pikemat laulmist ilmus kohale ka jõuluvana. Pakke ja kompvekke jagas ta nii väikestele kui suurtele. Äsjavalitud uuele USA Eesti Skautide Maleva juhile nskm Mart Kuhnile jättis ta õpetliku raamatu „USA eesti skautluse survival guide”. Jõulumees saadeti laulude ja naljatamisega teele. Üritus lõpetati sõprusringi ja gaidide-skautide unelauluga.


Sel külmal õhtul oli köetud ka laagri saun (aitäh saunamees Mati Kobin!). Meie rahva kombe kohaselt käivad ka gaidid-skaudid jõulude eel mõnusalt köetud saunas. Saunamaja kõrval lõõmas lõke, mille ümber vesteldi ja lauldi ja istuti õige hiliste tundideni, kuigi istumiseks varutud puupakud olid lumekirmega kaetud.  Kaunis Järvemetsa looduses sai sel õhtul kogeda laulu, nalja, jõulurõõmu ja gaidlikku-skautlikku vaimu, mis seob meid nii suvistel laagriradadel kui ka külmal detsembrikuu õhtul.


gdr Tiina Ets

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo