Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

kristi allpereSuvel asutatud Atlanta Eesti Kultuuriselts pidas 7. detsembril oma esimest jõulupidu.

 

AEK president Kristi Vuht Allpere.  Foto: Tiina D’Souza


Pidu peeti Atlanta eestlaste kogukonna eestvedajate, perekond Allpere kodus.

 

Härra Aadu ja proua Kristi Atlanta eestlastele tutvustamist ei vaja, Aadu Allpere peab Eesti aukonsuli ametit ning Kristi Vuht Allpere on Atlanta Eesti Kultuuriseltsi president.


Korraldajad kasvatasid osavalt ootusärevust ja põnevust nii väikestes kui suurtes kogukondlastes, andes kutsega varakult teada, et lapsi tuleb külastama jõuluvana ning et kingipakid tuleb välja lunastada Eesti kombe kohaselt väikese etteastega.

 

Suured pidulised luuletusi pähe õppima ei pidanud, kuid neile anti “ülesandeks” peo korraldava naiskonna poolt ettevalmistatud pearoogadele täiendust tuua.

 

aadu allpereEesti aukonsul Aadu Allpere täidab auväärset seaprae lahtilõikamise ülesannet

 

Tulemuseks oli “lookas” laud nagu eesti peole kohane. Tundub, et kirglikke ja andekaid kokkajaid on meie kogukonnas mitmeid, kaasatoodud hea ja parema nimekiri läheks siinkohal liiga pikaks, kuid märkimist väärib kindlasti kodus küpsetatud leib ja kringlid.

 

Korraldajate poolt oli välja kuulutatud ka piparkoogi võistlus. Osalejaid oli kolm ja võitjaks tuli isapoja meeskond, Patrick ja Martin Laughlin piparkoogist päkapikumajaga.


Peo haripunktiks saigi kahtlemata jõuluvana saabumine, lapsed olid õhevil-ärevil ja kõigil oligi kenasti midagi jõuluvanale ette kanda, et oma pakike eesti kommide ja väikese mänguasjaga kätte saada.

 

louluvana atlantaJõuluvana ja õnnelikud kingisaajad.   Fotod: Tiina D’Souza

 

Väikesed kaunid lisandid pakikestel olid Kristiina Petersoni poolt käsitööna valmistatud keraamilised kuuseehtena kasutatavad nimesildid.


Atlanta eestlaste kogukond seob nii kauaaegseid emigrante kui suhteliselt hiljuti - Eestist lahkunud rahvuskaaslasi. Atlanta Eesti Kultuuriselts on oma lühikese eksisteerimise jooksul juba kinnitanud olulist rolli inimeste kokkutoomisel ja organiseerimisel.

 

AEK vabatahtlikest juhtkond esitas kokkutulnuile väikese kokkuvõtte seni tehtud tööst, Eesti Kooli edusammudest ja tulevikuplaanidest ning kutsus üles kogukonda enam organiseeruma AEK liikmeks astumise läbi.


Jõulupeo korraldasid Kristi Vuht Allpere, Kristel Imeraj, Ave Kaegi, Heli Laughlin ning Kristiina Peterson. Suur-suur aitäh suurepärase ürituse eest!

 

Tiina D’Souza

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo