Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

luts valmLoo autor Iri luts koos Tiiu Valm’iga.   Autori foto

 

Kuulus ameerika kirjanik Ernest Hemingway ütles, et igas sadamas võib leida eestlase. Kahtlen kas see täpselt nii oli, aga  kõlab hästi. Mina ja minu abikaasa Bill (William) ja meie täiskasvanud poeg Russell otsustasime tähistada meie juubelisünnipäevi laevareisiga Kariibi merel.

 

Meil õnnestus saada "piletid" Seabourn’i laevaliiini laevale "Seabourne Spirit". Interneti informatsioon teatab et see on "small luxury ship", mis on teeninud kuldmedali mereturismi alal. Olime varem reisinud Seabourn Legend'il, mis oli eriti mõistlik, et kui "piletid" omandatud, siis ei olnud mingeid eraldi makse.

 

Kõik söögid, joogid olid põhihinnas ja polnud vajalik näiteks iga klaasi veini eest eraldi lipakale alla kirjutada. Isegi Beluga kaaviar oli saadaval ilma lisatasuta. See pole kelkimine, aga olen allergiline kaaviarile!


Olles oma sviidid leidnud, tutvustas üks ilus neiu, et ta on meie teenindaja reisi ajal. Bill märkas neiu rinnal nimeplaati "Tiiu". Bill ütles temale, "Tiiu is an Estonian name. Kas Sa räägid eesti keelt?" Vastus: "Jah, ma olen eestlane." Milline suur üllatus. Ei olnud meil kunagi varem sellist  juhust olnud. Tiiu tunnistas ka, et olime esimesed eestlased, keda ta on  laeval kohanud.


Leppisime Tiiu'ga kokku, et kohtume peale tema töötunde ja vestleme siis pikemalt. Tegime nii.


Tiiu perekonnanimi on Valm ning ta on sündinud  Rootsi külas, Kihnu saarel, aastal 1991. Tal on kaks õde. Tiiu ema, Marge Valm, elab ka Kihnus.  


Tiia lõpetas algkooli Kihnus ja Hansa Gümnaasiumi Pärnus. Ta õppis kaugõppes ülikoolis merendust.


Peale kooli lõpetamist asus Tiia Prantsusmaale ja töötas seal Eesti laevaehituse firmale. Tiiu veetis aastad 2011-2012  Eestis. Siis leidis ta tööd Rhine/Main jõelaeval, kus olid pikad 10-12 tunnilised tööpäevad ja vähe vaba aega. Sellele vaatamata ei ole Tiiul soovi maa peal töötada! Temale meeldib lainete kohin.


Tulevikus soovib Tiiu töötada "tüürimehena" (tüürinaisena?) privaat jahtlaeval. Plaanis on ka omada kodu Eestis. Soovime Temale õnne ja edu oma valitud karjääris.

 

Iri Karist Luts


Bethel, CT 1-203-797-8165

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo