Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

johanna kuusklerJohanna Alber tähistas oma  100. sünnipäeva koos pere ja sõpradega Holly Hill Retirement Center’is Newbury, Ohios 14. oktoobril.


Johanna Kuuskler Alber sündis 14. oktoobril 1914 Eestis Viljandis, Sürgavere vallas, Tõnsu talus.

 

Ta oli  viies laps, Jaan Kuuskleri ja Liisu Tõnnisoni seitsmelapselises peres.


Pärast tavapärast algharidust astus ta Viljandi Eesti Haridusseltsi Tütarlaste Gümnaasiumisse, kus ta omandas muuhulgas oskusi nagu lapse kasvatamine, toiduvalmistamine, õmblemine ja majapidamise üldine korrashoid.


Pärast kooli lõpetamist, nähes kui vähe oli töökohti saadaval Eestis, leidis ta kohalikust ajalehest kuulutuse, et tuntud pered Euroopas otsisid lapsehoidjaid ja koduabilisi.

 

Aastal 1942 lahkus ta Eestist. Järgnenud Vene okupatsiooni tõttu ei pöördunud tema ega tema pere tagasi ligi 50 aastat.

 

Pärast töötamist lapsehoidjana ja mõnda aega põgenikelaagris, kolis ta Rootsi, kus ta kohtus August Ferdinand Alber’iga. 9. aprillil 1949 nad abiellusid.


Mõne aasta jooksul sündis kaks tütart.

 

Otsides uusi võimalusi, pakkisid Johanna ja tema pere oma vara ühte suurde kasti ja suundusid Ameerikasse.

 

Nad elasid mitu aastat Lakewood, NJ,  kus sündis nende kolmas tütar.

 

Varsti pärast seda kolis kogu pere Cleveland, OH, kus Johanna veetis suurema osa oma elust.


 Lisaks töötamisele koduabilisena, et suurendada pere sissetulekuid, oli Johanna tähtsaim ülesanne  kasvatada oma kolme tütart. Hiljem mängis ta sama olulist rolli oma 4 lapselapse elus.  Tema abikaasa suri pärast pikka haigust 1969.


Nooremana armastas  Johanna süüa teha, õmmelda, kududa ja heegeldada.  Ta oli aktiivne liige Lakewood, OH seeniorite keskuses, kus ta koos paljude teiste pensionäridega kudus ja heegeldas erinevatele  heategevusorganisatsioonidele.  Ta sai palju tunnustust oma heategevuslikule panusele elades Lakewoodis.


1980-ndatel aastatel elas Johanna koos tütrega Dallases, TX, kus ta oli väga tegev Eesti Seltsis. Ühel aastal pühade ajal suunas Johanna kõik eestlased tegema verivorste, mida müüdi eestlastele kogu edelaosas.


 Viimase 30 aasta jooksul külastas Johanna Eestit, Rootsit, Austraaliat, Hawaiid ja käis mitmel pool Põhja-Ameerikas, mis võimaldas tal kohtuda paljude  sõprade ja sugulastega, keda ta ei olnud näinud Eestist lahkumisest saadik või pärast sõda põgenikelaagritest lahkumist.


Johanna sai arvukalt õnnitlusi oma juubeliks, sealhulgas erilised õnnesoovid President ja pr. Michelle Obamalt olulise verstaposti saavutamise puhul.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo