Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti keel ja eesti kultuur on alati käinud käsikäes. Selle kõrval on eestlased alati olnud – ja on ka tänapäeval – agarad võõrkeelte õppijad.


Keeled on rikkus ja praktiline omadus ning igaühel on õigus ja privileeg kasutada neid vastavalt vajadusele, või eeskirjadele. Kui E.V. President otsustab pidada ingliskeelse ettekande segaseltskonnas Eesti Majas, on see tema privileeg ja viisakas käitumine NY-i rahvusvahelises seltskonnas. See ei ole mitte suunanäitamine ega eeskiri eesti rahvuslikele organisatsioonidele. Eesti Rahvuskomitee aga kasutas seda, et õigustada valikut võtta oma ametlikuks keeleks inglise keele  ja “võimaldada liikmetel soovi korral eesti keeles sõna võtta”. Kas see ei peaks olema ümberpöördult sõnastatud?!


Soovitaksin järgmisel korral vastu võtta otsus, et Eesti Rahvuskomitee võimaldab võtta sõna ja teha ettepanekuid inglise keeles ja ametlikud ettepanekud ja protokollid oleksid mõlemas keeles. Ühelt poolt aitaks see näidata, et eesti keeles saab asju sama hästi väljendada kui inglise keeles ja teiselt poolt annavad mõlemad tekstid võimaluse õppida neil,  kes soovivad oma eesti keelt parandada.


Kas niisugune otsus kui ka eelmine nõuab ERKÜ põhikirja muutmist, seda ma ei tea. Mainiksin veel, et Väliseesti organisatsioonid on viimased kakskümmend aastat saatnud oma üleskutseid ja korjanduskirju oma liikmetele mõlemas keeles.


Lugupidavalt,


Dr. Heino Ainso

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo