Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Vastus ERKÜ esimehele Marju Rink Abelile

 

Lugupeetud Marju Rink-Abel,


Aitäh meile kirjutamast ja arvamust avaldamast. Nagu näha antud lehekülje artiklitest, on tegemist väga olulise teemaga. Vaba Eesti Sõna toimetus ei tee autoritele ettekirjutusi, millises vormis mingit üritust kajastada. Ka ei tsenseeri me autorite artikleid, sest peame seda vaba ajakirjanduse põhimõtetega vastuolus olevaks.


Kõne all oleval artiklil on autor, Aime Andra, ning antud artikkel väljendab tema isiklikku seisukohta, sest ta on oma nime all selle kirjutanud. Tegemist on kauaaegse lugupeetud Ameerika eesti ühiskonna liikmega, - keda muuhulgas ka ERKÜ esindab - ja kellel on kindlasti õigus oma arvamusele ja selle väljendamisele.


Ajakirjanduse tavasid see artikkel kuidagi ei rikkunud, sest autor valis sündmuse kajastamiseks isiklikku vaatenurka väljendava artikli.


Objektiivset vahendamist  eeldavad uudislood ja pressiteated, kumbagi kategooriasse antud artikkel ei kuulu. Kõnesolevast sündmusest avaldasime ka ingliskeelse kirjeldava kajastuse, niipea kui see meieni jõudis.


Ütlete, et artikkel jätab mulje, nagu kajastaks see VES toimetuse arvamust. Nagu juba öeldud, meie ei kirjuta kellelegi ette, kuidas tuleb mõelda või arvata, vaid avaldame erinevaid seisukohti lootuses dialoogile ja vastastikusele mõistmisele. Seda eriti selliste eestlusele olulise teema puhul nagu keeleküsimus.


Loodame, et meie ajalehe veergudel toimub ka edaspidi viljakas mõttevahetus eesti keelt ja kultuuri puudutavates küsimustes. Sest selleks vaba ajakirjandus ongi.


Isiklikult arvan, et kõik paratamatud ajaga kaasas käivad muutused tuleks rahulikult ja järjekindlalt kogukonna liikmetele arusaadavaks teha. Arvan ka, et keeleküsimus ei tohiks takistuseks saada eestlaseks olemisele – meid on nii vähe, vajame meist igatüht.


Kärt Ulman


Toimetaja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo