Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

malevad1Vasakul: Skaut- ja gaidpere marsib all-laagritesse peale avatseremooniat.    Fotod: Rein Linask

 

Päikesepaistelisel laupäeval, 9. augustil kogunes rõõmus USA eesti gaidide ja skautide pere suvelaagri „Metsavaim” kutsel taas Järvemetsa laagrialale New Jerseys. Tänavu olid laagri juhid ngdr Linda Kangro ja nskm Silver Laur.


Paraadkomandantide (ngdr Hillevi Ets ja skm Gunnar Tamm) juhtimisel marssisid noorterivid Järvemetsa pealipuväljakule. Laagrit oli ju vaja ametlikult avada! Avapalvuse pidas diakon nskm Agu Ets. Eesti Skautide ja Gaidide Sõprade Seltside liidu esimees skm Mati Kobin andis laagriala ametlikult üle malevatele ja soovis noortele ilusat ja elamusterikast nädalat.

 

Eesti Gaidide Maleva USAs juht ngdr Leena Kangro andis laagriala ametlikult üle ngdr Linda Kangrole, kes tutvustas oma alllaagrite juhte ja ütles, et ilma siia kogunenud noorteta ei oleks Järvemetsa nii armas ega tähendusrikas nagu ta meile on, vaid ainult mets.

 

Eesti Skautide Maleva USAs juht skm Tiina Fischgrund andis omakorda laagriala üle nskm Silver Laurile. Silver meenutas oma suvist kohtumist Laulupeo dirigendi Hirvo Survaga, kes oli talle rõhutanud eesti keele säilitamise tähtsust, ja nii kutsus skautlaagri juht ka kõiki laagrinoori üles rääkima ja õppima nii palju eesti keelt, kui suudavad.


malevad2Malevate juhid ngdr Leena Kangro ja skm Tiina Fischgrund, ngdr. Riina Viise poolt kingitud puupõletatud esemetega.

 

Avamisel tervitas peaskaut skm Rein Linask. USA Eesti Gaiderkogu Koondise ja USA Skautmastrite Kogu nimel soovis vaimukat laagrinädalat gdr Tiina Ets. Kanada malevatelt ja Välis-Eesti Gaidide Liidult tõi tervitusi Kanada esindaja ngdr Elli Kipper. Kirjalikke ja isiklikke tervitusi oli tulnud skm Elmar Saarniidult ja gdr Urve Põhilt.


Laagriliste arv oli tänavu 130 ringis, isegi rohkem kui möödunud suvel. Õige mitmed noored ja juhid osalesid Eesti Laulupeol, aga leiavad ikkagi aega veeta ühe nädala meie armsal Järvemetsal, meie oma eesti keele, meele ja vaimuga läbiimmutatud metsaalal.


gdr Tiina Ets

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo