Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

anni jyrgensonAnni Jürgenson.    Autori foto

 

Anni Jürgenson (19) on tüüpiline tragi eesti tüdruk. Lisaks sellele, et ta on rahvusvahelisel areenil tuntud modell, tegeleb ta lisaks oma ehtebrändiga, kirjutab aeg-ajalt Postimehe Arterisse väikseid nupukesi moest ja muust huvitavast ning peab elustiiliblogi stylehurricane.blogspot.com . Anni on momendil New Yorgis sügisese moenädala raames ning räägib oma lemmikpaikadest.


Kui kaua oled Ameerikas olnud ja kauaks jääd? Olen ka varem paar korda pikemalt New Yorgis viibinud, aga sel suvel olen siin olnud ühe kuu ja teine on veel jäänud.


Siinsest töökultuurist: See sõltub palju tiimist, kellega parasjagu töötan, aga näiteks võrreldes Jaapaniga võetakse siin kõike palju rahulikumalt ja vabameelsemalt. Modellide eest hoolitsetakse hästi ning pildistamistel pakutakse alati süüa. Üldisemas mõttes on siinsesse töökultuuri päris keeruline sulanduda. Pidin kiirelt ära õppima, kuidas jätta esmakohtumisel hästi avatud ja vabalt suhtleva inimese muljet. Alati on kindlam pigem hästi palju rääkida, kui vaikselt omaette olla. Hea small-talki oskus tuleb kindlasti kasuks.


Kohalike kummalised harjumused: Tundub, et newyorklased armastavad järjekordades seismist, eriti lauspäikese käes. Mitme kvartali pikkused järjekorrad mõne restorani või jäätiseputka taga tunduvad arusaamatud ja uskumatud.


Mida ameeriklased eestlastelt võiksid sinu arvates õppida?: Seda, et toidupoes ei ole vaja igat väiksemat asja eraldi kilekoti sisse pakkida.


Sinu vaba aeg New Yorgis? Proovin kasutada iga vaba hetke ringi jalutamiseks, galeriide, muuseumide, väikeste poodide ja parkide külastamiseks. Kannan ka alati oma fotokaamerat kaasas lootuses juhuslikult tänaval huvitavaid inimesi tabada.


Suurimad NYCi-elamused siiani: Mulle meeldivad väga vaiksemad ja rahulikumad piirkonnad, nt East Village ja Lower East Side. Seal on palju mõnusaid kohvikuid ja vintage-poode. Ideaalsel pühapäeval jalutaksin ringi Williamsburgis ja Brooklynis, käiksin sealsetel vanavara- ja toiduturgudel ja sööksin Van Leeuwenis maailma kõige paremat jäätist.


Eestist võtan alati kaasa: Ostan alati mitu pakki Orbitit kaasa. Mulle tundub, et kõik siinsed nätsud on kuidagi veidrad või mõne erilise maitsega.

 

Anu Lill

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo