Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Rahvuskomitee Ühendriikides (ERKÜ) teatab, et 2014. a. auhinna saajad on valitud.  Auhinnad tunnustavad silmapaistvaid Ameerika eestlasi ja organisatsioone.


ERKÜ auhinna traditsioon sai alguse 2012 Rahvuskomitee 60. juubelil. Auhinnad tunnustavad üksikisiku või organisatsiooni erilist tööd eesti pärandi, kultuuri ja keele alalhoidmiseks ja edendamiseks USA-s või silmapaistvat panust spetsiifilisel erialal.


On neli auhinna kategooriat. Kolm on määratud isikutele: Erakordsete saavutuste eest, märkimisväärsete teenete eest ja erakordse panuse eest ERKÜ-le. Neljas kategooria on silmapaistvale organisatsioonile.  ERKÜ ei tarvitse anda auhindu igas kategoorias igal aastal.


2014 a. auhinnasaajad:


JAAK JUHANSOO: märkimisväärsete teenete eest.  Juhansoo on kauaaegne eesti aktivist ja endine Ülemaailmse Eesti Kesknõukogu esimees (2007-2014).  Lisaks tema panusele Bostoni Eesti Seltsi presidendina ja nüüd auliikmena, on Juhansoo ka olnud New Englandi Balti Ühingu president ja juhatuseliige, Ikestatud Rahvaste Komitee laekur ja juhatuseliige, ning kauaaegne ERKÜ Esinduskogu liige (1977-2014).  Talle omistati Eesti Vabariigi Valgetähe IV klassi orden 2007. a. ja Kanada-Eesti vabadusvõitluse teenetemärk 2003. a.


THE NORDIC PRESS: silmapaistev organisatsioon.  The Nordic Press annab välja “Vaba Eesti Sõna“, USA ainsat eestikeelset ajalehte. 11. juunil 2014 tähistas  ajaleht 65 aastat pidevat ilmumist. Välja antud New Yorgis, on ajalehel lugejaid üle terve Põhja-Ameerika, lisaks Eestis ja mujal maailmas. Peatoimetajad/toimetajad on olnud Evald Roosaare, Erich Ernits, Harald Raudsepp, Talvi Laev, Aire Salmre, Airi Vaga ja praegu Kärt Ulman.  Sirje Uriko on The Nordic Pressi juhatuse esimees.


JAMES JA MAUREEN TUSTY: erakordsete saavutuste eest. Tustyd on laialdaselt levinud filmide “Laulev Revolutsioon” ja “Üheshingamine“ produtsendid. Nende firmas Sky Films, Inc., on James Tusty peaprodutsent ja kaasfilmitegija koos abikaasa  Maureeniga. Nende kõige enam tunnustatud koostöö on dokumentaalfilm “Laulev revolutsioon“, mis kirjeldab Nõukogude Liidu kokkuvarisemist ja Eesti taasiseseisvumist massiliste, rahulike lauludemonstratsioonidega Eestis. Välja antud a. 2008, on “Laulvat revolutsiooni“ nimetatud ajakirjanduses üle 300 miljoni korra, see on jõudnud Põhja Ameerika  125 kinosse, ja filmi on kasutatud USA koolides õppematerjalina. 2014 a. ilmunud “Üheshingamine“ vaatab Eesti Laulupidu läbi osaleva Piedmont East Bay (CA) koori silmade.


EESTI SKAUTIDE MALEV: silmapaistev organisatsioon.  Pikaajalise töö eest eesti noorte eesti vaimus kasvatamisel.


EESTI GAIDIDE MALEV: silmapaistev organisatsioon.  Pikaajalise töö eest eesti noorte eesti vaimus kasvatamisel.


Skautluse pikk traditsioon Eestis algas 1911. aastal. Jätkates seda traditsiooni, on Eesti Gaidid ja Skaudid USA-s mänginud tähtsat rolli sidudes meie järgmisi generatsioone eesti pärandi ja traditsioonidega.  Igaaastased skaudilaagrid Lakewoodi, New Jersey, skaudimaaalal on skaudiaasta kõrgpunkt. Gunnar Tamm on praegune Eesti Skautide Maleva juht ja Leena Kangro Eesti Gaidide Maleva juht.


ERKÜ 2014 a. auhinna saajaid austatakse pidulikul õhtusöögil 27. septembril 2014, Sheraton hotellis, Stamford, Connecticutis.  Palun ühinege meiega austamaks neid silmapaistvaid isikuid ja organisatsioone! Reservatsioonid õhtusöögiks ja auhinnatseremooniaks on vajalikud; piletid on $65 isiku pealt.  Tudengipileti hind on $35. Tähtaeg registratsiooniks ja maksmiseks on hiljemalt reede, 12. september, 2014.


Võtke kontakti Linda Rinkiga, ERKÜ tegevdirektoriga, et saada rohkem informatsiooni: meilil  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. või (215) 546-5863.  Registreerimise vorm on ERKÜ koduleheküljel, www.estosite.org, koos lisainformatsiooniga.


ERKÜ on tulumaksuvaba 501(c)3 organisatsioon, majandatud vabatahtlikest annetustest.  Teie lahke toetus aitab meil kindlustada eesti pärandit, kultuuri, ning tulevikku, siin Ameerikas kui ka välismaal.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo