Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ema harry 2014Ly Lehtmets-Lukk koos abikaasa Harry’ga

 

M. Ly Lehtmets-Lukk, sünd. Marliese-Ly Lehtmets, suri pärast pikka haigust 11. augustil Pennsylvania osariigis, Mechanigsburgi linnas. Ta sündis 18. augustil 1928  raudteerongis Tallinna Sõjamäe raba kohal.


 Ly alustas kooliteed Anna Tõrvand-Tellmanni Inglise Kolledži algkoolis, lõpetas Saksamaal põgenikuna Göttingeni Eesti Gümnaasiumis ja alustas õpinguid Balti Ülikooli arstiteaduskonnas.


Ly jõudis Ameerika Ühendriikidesse 1949 aastal ja paar aastat hiljem astus Wisconsini osariigi ülikooli, mille ta lõpetas M.D. kraadiga. Ta praktiseeris günekoloogina Philadelphia eeslinnas Media. Ly Lehtmetsa abielust teadlase Heino Susiga sündis kolm last: Aita-Kai Passmore, Andres Matti Susi ja Margus Rein Susi. Abielu lõppes lahutusega.


Dr. Ly Lehtmets-Lukk teenis ka  USA sõjaväes ja läks erru koloneli aukraadis.  Pikemat aega elas ta Kalifornias, Tahoe järve ääres oma teise abikaasa Harry Lukk’uga.  Kalifornias astus Dr. Lehtmets-Lukk jälle ülikooli ja saavutas magistrikraadi rahva tervishoiu alal (Master of Public Health, University of California).


Ly armastas Eesti ajalugu, kirjandust ja loodust. Ta kirjutas raamatu "Kivid kõnelevad", mille ta pühendas Eestile ja tema vabaduse eest võitlejatele. Raamat on süstemaatiline kokkuvõte Eesti mälestusmärkidest, mis austavad Eesti langenuid sõdureid, ajalugu, ja kultuuri.


Ly’d leinavad abikaasa Harry Lukk, kolm last esimesest abielust: Aita-Kai Passmore, Andres Matti Susi, ja Margus Rein Susi, ning kolm kasulast: Cyndi Lou Lukk, Howard Harry Lukk ja Catherine Anne Lukk.


Ly lapsed matavad ema tuhastatud põrmu Metsakalmistule Tallinnas. Ly palus, et lillede ja surmakuulutuste asemel annetada organisatsioonile  Estonian American Fund, P.O. Box 7369 Silver Spring, MD 20907-7369.

 

Ly soovil saadavad teda  muldasängitamisel  sõnad
                       

Nüüd magama heidan Su põue -
olen saabunud Isamaa õue.
Oma kortulise pale
pannen Sinu oma vastu
ja mullast kätega emban
Su maad, merd ja mulda.
 
Aita-Kai Passmore

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo