Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

jaanituli lakewoodisFoto: Liisa-Mai Karuks/Lakewoodi Facebooki lk

 

Lakewoodi jaanitulel osales ligi 100 inimest. 80 kirjutas nime külalisraamatusse, sealt puudusid lapsed, esinejad ja mõned hilised tulijad.


LEÜ esimees Erik Must ütles peo avasõnad. Lakewoodi Eesti Kool esitas USA hümni, klaveril Luule Prima.


Peo teadustaja oli Helica DeShaw, Eesti Kooli abijuhataja. Tõnu Vanderer esitas päevakohase kõne ning Imbi Sepp luges luuletuse “Võidupühaks”.


Ülle Bucholz laulis kitarri saatel ”Jaanipäevaks kõrgeks kasvab rohi” ning koos Eesti Kooli lastega kaks laulu – “Oh seda ilusat aega” ja “Mu koduke on tilluke”.


Eesti Kooli lapsed Brianna DeShaw, Martha Männik ja Krista Puström mängisid kannelt – palad olid “Juba linnukesed”, “Meie elu”, “Süda tuksub” ja “Haanja mies”.


Luule Prima klaveri saatel tantsisid rahvariietes Eesti Kooli lapsed “Kaks sammu sissepoole", “Kaera-Jaan” ja “Kükita”. Peale Brianna, Martha ja Krista tantsisid veel Annika ja Erik Perry, Annika ja Aili Simonson ja Mia ja Lisa Bucholz.

 

Eesti hümni laulsid kõik kohalolijad Luule Prima klaveri saatel. Paljud imestasid, et isegi kõige nooremad õpilased oskasid peast Eesti hümni sõnu.


Jaanitule süütasid esimees Erik Must ja Eesti Kooli lapsed.


Pikniku valmistasid  Erik Must (grillmeister), Ülle Saluri ja abilised.


Hoogsat tantsumuusikat  pakkus Ülle Bucholz’i abikaasa ansambel – The Belmar Boulevard. Isegi mittetantsijate jalad liikusid laua all.


Saun oli avatud esimest korda peale remonti (tehti uus katus, jne.) ja mitmed jaanipeolised kasutasid head  juhust, et saunas käia.
 
Ülle Bucholz’i andmetel

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo