Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

trei ilvesJüri Trei koos president Ilvesega eesti lipu 130. sünnipäeval.

 

Eesti lipp on meile, eestlastele, alati kui kodu kaunistav ja meie rahvast ühendav sümbol!

 

Tänavu tähistame meie sinimustvalge lipu 130. aastapäeva ja Balti keti 25. aastapäeva. Sellega seoses meenub Laulva revolutsiooni  aeg, kui Eesti loomeliitude ja Rahvarinde üleskutsel olime ühises rivis nii Öölaulupidudel, kui paljudel rahvakogunemistel ja kõikjal lehvisid  meie sinimustvalged rahvuslipud ning lauldi isamaalikke laule. Olin üks nendest õnnelikest inimestest, kellel  oli au nii korraldajana, kui lauljana nendel üritustel osaleda.

 

Hilisemates tegemistes on olnud võimalus nii oma töö, kui ka hobid ühendada, kuna üks minu tegevusi on olnud seotud riiklike tseremooniate  ettevalmistamise ja läbiviimisega – on need siis olnud Eesti lipu heiskamise tseremooniad Toompeal või meie lipu seadust, ajalugu ja traditsioone tutvustavad loengud riigiasutustes, koolides jm.

 

Kümme aastat tagasi, kui sai tähistatud meie rahvuslipu 120 aastapäeva, tegid peaminister ja riigisekretär mulle austava ettepaneku moodustada Eesti lipu juubelikomisjon ja juhtida selle tööd.

 

See oli töörohke ja huvitav aeg ning sisuliselt on see tegevus kestnud tänaseni. Näitused nii Eestis (Tallinn, Tartu, Narva, Pärnu, Otepää jm.) kui välisriikides (Venemaal Peterburi, Lätis Riia ja Cesis), kohtumised, loengud meie riiklikust sümboolikast, meie lippu tutvustavad trükised jne.

 

Ettepanekud Eesti Lipu Seaduse täiendamiseks sai tehtud just selle mõttega, et juba Eesti kodus ja koolis peaks algama austus ja armastus meie riikliku sümboolika vastu ja koolidel peaks lehvima  mitte ainult pidupäevadel, vaid ka argipäevadel Eesti lipp. Samuti Eesti lipu  sünnipäeva tähistamine riiklikult iga aasta 4. juunil. Eesti Lipu Seltsi ja teiste isamaaliselt mõtlevate ja tegutsevate  ühendustega oleme kutsunud rahvast Toompeale, kus juba kümme aastat järjest hümni ja  M Lipu ning E. Võrgu lipulauluga „Kaunistagem  Eesti kojad kolme koduvärviga....“ heiskame Eesti lipu.

 

Mulle ja minu perele ning arvan, et kõigile eestlastele, kus maailma nurgas nad ka ei asuks on Eesti lipp alati kui kodu kaunistav ja meie rahvast ühendav sümbol.

 

 

Jüri Trei

 

Eesti  Lipu Seltsi asutaja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo