Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Rahvuskomiteel Ühendriikides on hea meel teatada, et ERKÜ on sõlminud kokkuleppe Priit Vesilinnuga Ameerika eestlaste ajaloo raamatu lõpetamiseks.


Ingliskeelne raamat, mille esialgne tiitel on “Estonians in America: Seventy Years of Struggle and Success,” tegeleb ajaga peale teist maailmasõda ja pakub informatsiooni eesti põgeniku ja pagulaste, ning nende järeltulijate, ajaloost ja tegevusest USA-s peale Eesti okupeerimist Nõugkogude Liidu poolt.

 

Hr. Vesilind töö aluseks on käsikiri, mille valmistas hr. Enn Kõiva paljude teiste abiga ja mis katab ajajärku 1949 kuni 2000. Marju Rink-Abeli toimetamisel on seda revideeritud ning lisatud uut informatsioon kuni aastani 2009. Hr. Vesilind kavatseb ühendust võtta teatud Ameerika eesti organisatsioonidega informatsiooni uuendamiseks ja pildimaterjali korjamiseks.

 

Priit Vesilind, praegu vabakutseline kirjanik, oli varem toimetaja ja pressifotograaf National Geographic ajakirja juures. Ta on kirjutanud ja fotodega illustreerinud  kolm raamatut, mis tegelevad poliitiliste ja kultuuriliste sündmustega Eestis, kaasaarvatud “The Singing Revolu-tion.”

 

Praeguste kavade järgi peaks raamat ilmuma 2016 aasta lõpus.

 

ERKÜ tänab kõiki, kes on toetanud seda tähtsat projekti, kas kirjaliku või majandusliku abiga.

 

Kontakt: Linda Rink, This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. , 215-546-5863.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo