Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Tõenäoliselt on harva juhtunud, et EV aastapäeva tähistamine on hilinenud tsunami tõttu!
Oahu saare eestlaste EV 92. aastapäeva tähistamine oli plaanitsetud laupäeva, 27. veebruari õhtuks Irja ja Jüri Talva kodus Hawaii-Kais.
Kui hommikul kõlasid häiresignaalid, ruttasid paljud veel lahti olevatesse toidupoodidesse, et end varustada võimalikuks hädaolukorraks. Kui Jüri kohale jõudis, et osta materjali traditsiooniliseks eesti pidusöögiks, oli elanike evakueerimine juba käigus ja seapraad ja hapud kapsad lukustatud uste taga. Kuna nende põhiaineteta ei ole eesti menüü täielik, tuldi kokku pühapäeval, 28. veebruaril, et koos EV aastapäevaga tähistada ka pääsemist võimalikust looduskatastroofist. Havai saared on lähiminevikus korduvalt kannatanud tsunamide tõttu suurkahjustusi ja inimohvreid. Sellest lähtuvalt on välja töötatud põhjalikud julgeolekuplaanid, et olla valmis halvimaks. Jälgides Waikiki kõrgmaja aknast toimunut, oli tähelepanuväärne, kui kiiresti toimus vastavate meetmete rakendamine. Tavaliselt ülielav rannaelu ja suurlinna liiklus katkes kiiresti ja asula muutus “vaimude linnaks”. Seda pärast seda, kui viimane lauasõitja oli merest välja peletatud tuletõrje helikopteri poolt.
Pealelõunaks selgus, et kardetud meetrikõrguste ja kuni 600 miili tunnikiirusega liikuvate hävituslainete asemel oli tegemist palju tagasihoidlikuma loodusnähtusega.
Kasutades võrdlust tuntud ütelusega vihma ja räästa kohta, tundsid idarannikult tulnud talvitajad kergendust, et ei olnud sattunud lumehangest veeuputusse.
Harry Madissoo

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo