Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lakewoodi Eesti Kooli emadepäeva aktus

 

lakewood kooli pereLakewoodi Eesti Kooli pere. Vasakul: Lauluõpetaja ja emadepäeva solist Ülle Bucholz. Neljas vasakult: eesti kooli lauluõpetaja Luule Prima, kuues vasakult: koolijuhataja Külli Rannamäe ja ääres paremal kooliõpetaja Helika DeShaw.   Foto: Aivar Rannamäe

 

Varajast emadepäeva tähistati Lakewoodi Eesti Majas laupäeval, 10. mail, kui koguneti koos Eesti Kooli perega nautima koolilaste ja kooliõpetajate poolt pakutud programmi emadele, vanaemadele ja vanavanaemadele. Koolijuhtaja Külli Rannamäe tervitas südamlikult kõiki kohaletulnud külalisi ja osavõtjaid ning andis ülevaate, mida kõike 13 koolilast publikule esitamiseks olid ette valmistanud.

 

Kava  algas laste esinemisega lauluõpetaja Ülle Bucholzi kitarri saatel. Siira armastusega laulsid lapsed, et kui nad kord suureks saavad, küll nad siis emaarmastuse tasuvad tuhatkordselt. Ilusahääleline Ülle laulis siis ilusa laulu emast ja laste koor saatis teda refräänides. Esitus teenis publikult kiitva aplausi. Sel ajal, kui lapsed riietusid näitemängu jaoks, mängis Raivo Reinup helilintidelt laste laule, mida publik nautis. Samaaegselt sai imetleda kauneid lavakaunistusi, mis olid  Helika DeShaw, Ly Vija ja teiste kooli õpetajate kätetöö koos  Raivo Reinupiga, kelle abi nii helitehnikas kui mujalgi  on hindamatu.

 

Näitemäng algas lauljanna Ülle Bucholzi soolodega. Tal on elavalt meeles, kui ta 30 aastat tagasi lasteaias laulis laulu emale, kes istus esireas kuulamas. Ka selles laulus lubab laps, et kui ta kord suureks kasvab, teeb ta emale pärlid, kingib ilusa linna ja palju muud. Teise laulu oli Ülle Eestis elav ema leidnud internetist ja soovitas seda tütrele. Oligi imeilus laul pääsukesest, kes tiirleb taevavõlvil, püüdes üha kõrgemale taeva poole, kuhu ka meie elutee on meid viimas. Ülle kõneles, et ta helistab oma emale igal laupäeval, kuid seekord helistab ta emadepäeval ja laulab selle ilusa, ema poolt soovitatud laulu oma emale. Nii armas oli laul ja noore ema armastus oma kaugel viibiva ema vastu, et tõi kuulajatele pisarad silma.

 

konnapereKonnapere, vasakult: Krista Puström, Erik Perry, Annika Simonson, Aili Simonson.    Foto: Helica DeShaw

 

Koolilaste esitatud näidend oli Pöial-Liisi, kelle osa mängis Brianna DeShaw eriliselt hästi. Brianna ema, kooliõpetaja Helica DeShaw, kes oli just sel päeval saanud ka omale USA kodakondsuse, oli eestlugeja ja näidendi juht. Ema rollis oli Marta Männik, Konna ema oli Krista Puström, konna lapsed Annika ja Aili Simonson ning Erik Perry, Hiire emand Helisa Uroza, Pääsuke Sarah Männik, Põrnikas Annika Perry, Liblikad Mia ja Lisa Bucholz ning Luisa Uroza, Muti ja Printsi osa mängis Tom Vija. Suurim üllatus oli, et terve näidend ja laulud olid eesti keeles ja kõigil sõnad selged. Nagu üks õpetaja mainis teatud uhkusetundega, et jah, on õnnestunud saama lapsed laulma ja aru saama eesti keelest, kuigi koolilaste perede seas pole ühtegi perekonda, kus mõlemad vanemad oleksid eestlased. Suurepärane ja meeliülendav esitus! Laule saatis klaveril lauluõpetaja Luule Prima ja kitarril Ülle Bucholz.

 

Programm lõppes laste lauluga võilillest ja teise lauluga piibelehekesest. Publik reageeris rõõmsate aplausidega. Koolijuhataja Külli Rannamäe andis kooliõpetajatele ja ürituse tehnilisele abimehele lilli, mainides rõõmsalt, et kool on oma 5-aastase tegevuse kestel saavutanud palju ja teinud rohkesti edusamme nii eesti keeles kui ka eestikeelsete laulude õpetamise ja õppimisega.

 

Ka õpetajad tänasid oma koolijuhatajat lilledega, sest igal reedel on ka koolijuhataja kohal, kui toimub koolipäev ja kooliõpilased ja –õpetajad Lakewoodi Eesti Majja kogunevad. Lakewoodi Eesti Ühingu esimees Erik Must jagas tänusõnu ja lilli eesti kooli õpetajatele ja soovis emadele omalt poolt õnne ja kõike head. Koolijuhatajal oli veel üllatus oma õpilastele. Erilise tunnustuse sai Brianna DeShaw ning kingiks eesti kandle. Koolil oli ka kaks nn. rändkannelt, mis anti Kristale ja Tomile, et nad suve jooksul kandlemängu harjutaksid ja seda kaunist pilli mängima õpiksid.

 

Nii suurepärane oli siinkirjutaja arvates nii laste esinemine kui ka kooliõpetajate panus laste õpetamisel ja hoolitsemisel, et ta soovis ka teiste arvamisi kuulata. Vaimustusega kiideti õpetajate “väga hästi tehtud, haruldast tööd lastega”, “rahvas on vaimustatud”, kool on teinud “tänuväärse töö lastega” ja nii kostis tänusõnu kõikjalt. Oli tõeline eesti emadepäev eesti keeles ja südamlikus armastuse vaimus.

 

Airi Vaga

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo