Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

tiidus rinkKultuuriminister Urve Tiidus ja ERKÜ esimees Marju Rink-Abel.  Foto: VES

Mõned päevad pärast ÜEKN Täiskogu koosolekut Riias külastas ERKÜ esimees Marju Rink-Abel ka Eestit, kohtudes muuhulgas Eesti kultuuriministri Urve Tiidusega.

 

Jutuks oli vajadus luua taas väliseestlaste esindaja koht Eesti valitsuse juurde ja millised võimalused selleks oleksid, kuna peale ÜEKN esindaja Aho Rebase pensionile minekut selline esindus puudub. Ka vahendas Marju Rink-Abel kultuuriministrile äsjalõppenud ÜEKN aastakoosolekul räägitut. Käsitleti ka üleüldisi väliseestlastega seotud probleeme, muuhulgas ka seda, kuidas väliseestlaste teemad ning nende tegemised jõuaksid eesti meediasse.

 

Enamasti  ei ületa sellised teated Eesti meedia jaoks uudiskünnist ning Eesti avalikkus on teadmatuses nii väliseestlaste elust kui ka nende panusest kasvõi poliitilisse lobitöösse, mis aga praeguses pinevas rahvusvahelises olukorras omab suurt kaalu. Räägiti ka eelolevast väliseestlaste jaoks olulisest tähtpäevast, mil suurest põgenemisest 1944. a. septembris möödub 70 aastat.

 

Kärt Ulman

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo