Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

ameerika haalAmeerika Hääl aastal 1964, ees: Mall Jürma ja Jaan Kitzberg. Taga: Pedro Krusten, Elmar Simm, Arvo Kalbus, Endel Rennit, Voldemar Veedam ja Gunnar Paabo. Pildilt puudub Asta Türner-Rice, kuna ta oli pildistaja.

 

 

14. aprillil s.a. lahkus meie hulgast Washingtoni eestlaskonna alustala üle aastakümnete, Gunnar Paabo. Gunnar oli 85. Valgetäht neljas klass.

 

Tema ja ta abikaasa Maya külalislahke kodu oli alati avatud eestlastele. Maya lahkus veidi vähem kui poolteist aastat varem. Nende tütar Svea elab oma perega Torontos.  

 

Gunnar oli viimane Ameerika Hääle Eesti toimetuse liige. Tema tugev bariton lõikas läbi Nõukogude püüetest segada eestikeelseid saateid.

 

Paar aastat enne teda suri Tartu ülikooli juura haridusega Asta Turner-Rice. Gunnar oli ainus sellest esimesest grupist, kes sai kõrgema hariduse Ameerikas. Teised olid omale nime teinud Eestis.

 

Esimene Ameerika Hääle Eesti toimetus komplekteeriti New Yorgis mitte-eestlaste poolt. Neid abistasid Eesti Peakonsulaat ja New Yorgi Eesti Haridusselts. Eestikeelsed saated algasid 3. juunil 1951. Gunnar ühines nendega, kui AH toodi üle Washingtoni 1953. Esimeses grupis peale ülalnimetatute olid: Harald Parrest, Arvo Kalbus, Pedro Krusten, Elmar Simm, Mall Jürma, Endel Rennit, Jaan Kitzberg ja Voldemar Veedam.  

 

Neist Harald Parrest suri varsti peale asumist Washingtoni.  

 

Allakirjutanul oli au seda tugevat ja toredat profigruppi tunda juba aastast 1954, kui tegin neile saateid ameerika üliõpilaselust. Ise olin selles koosseisus ainult paar aastat,  kui asusin mujale.

 

Mälestused neist ei kao.  

 

Vello Ederma
      
(Vello Ederma kirjutab praegu oma mälestusi 33- aastasest teenistusest Ameerika Hääles, mis on teine osa tema mälestustest.)

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo