Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kesk Florida Eesti Selts tähistas Eesti Vabariigi 92. sünnipäeva 20. veebruaril, 2010 ilusas Countryside Country Club'is, Clearwater, FL, 115 inimese osavõtul.
Meie aktust oli tulnud kaunistama Toronto Akadeemiline Segakoor "Ööbik" 33 liikmega, kaasaarvatud koorijuhid Asta Ballstadt ja Rosemarie Lindau ning klaverimängija Charles Kipper.
Pr. Marta Kivik, "Ööbiku" koori liige, pidas südamliku kõne, tuletades meelde tähtsaid kuupäevi Eesti minevikus. Nagu ajalugu on näidanud, ei saa me loota mingile rahvusvahelisele lepingule. Meie ise, kodumaal ja võõrsil, pidime olema valvsad, et võita oma vabadust. Vaatamata 50 aastasele ajupesule kodumaal, oleme tänulikud nendele, kes viisid lilli ja küünlaid Kuperjanovi hauale, olgugi et see oli rängalt karistatav. Oleme ka tänulikud kaasmaalastele võõrsil, kes sõna, sule ja rahakotiga aitasid taastada meie vabadust. Siin aktusel on paljud, kes on sündinud võõrsil, aga see, et me kõik siin oleme, ütleb et "eestlane olen ja eestlaseks jään". 
Langenuid mälestati "Ma lendan mesipuu poole" kuulates. Pärast ühislaulu "Kui Kungla rahvas...." , asuti lõunale, millele järgnes "Ööbiku" koori kontsert. Nautisime laule "Kalurineiu'st", Olav Ehala viise "Nukitsamehest" ja peo kõrgpunkt oli Rosemarie Lindau "Habanera" “Carmenist”.
Monika Orumaa Craig tänas oma lõppsõnas koori ilusa külakosti eest. Koor omapoolt soovib tänada järgmisi toetajaid: Eesti Abistamiskomitee USA's, Eesti Kultuurfond USA's, pr. Aire Salmre ja hr. Raul Pettai.

Maare Kuuskvere
KFES sekretär

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo