Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

connecticutConnecticuti üksused Põhjatütred ja Vikerlased tähistasid pidulikult Eesti Vabariigi 96. aastapäeva laulu, luule ja ajaloo ettekandega. Grupipildistamise ajal hõisati “Elagu Eesti!!”  Fotod: Merike Siismets

 

Connecticuti eesti gaidüksus Põhjatütred ja skautüksus Vikerlased tähistasid 22. veebruaril Eesti Vabariigi 96. aastapäeva ilusa ja laulurohke aktuskoondusega Andoveri Congregational kirikus.

 

Peale lippude pidulikku sissetoomist ja hümni juhatasid hellake Kaili Linask ja hundu Jaak Kõiva rahvast ameerika Pledge of Allegiance’i deklameerimisel. Lauldi “Hoia, Jumal Eestit”  ning õp. Valdeko Kangro pidas palvuse ja meenutas Eestist mälestusi oma lapsepõlvest. Süüdates samal ajal  sini-must-valgeid küünlaid, lugesid hellake Maiki Müürsepp, gaid Johanna Saarela ja skaut Karl Siismets ette autor Peeter Kopvillemi kaunid Eestile pühendatud  sõnad “Läbi päeva ja öö”.

 

Korraldajate kutsel esines kol. Ylo Anson noortele mõeldud päevakohase ja huvitava ettekandega, mille käigus andis ülevaate eesti rahva ja Eesti Vabariigi ajaloo käigust. Skaut Jakob Kõiva ja gaid Megan Kruzyk lugesid ette Enn Kõiva tõlke “Dear Land of My Fathers” (Lydia Koidula, “Mu isamaa on minu arm”). Valvel seistes korrati skaudi- ja gaiditõotusi ning lõpetuseks lauldi Eesti hümni.

 

Aktuse teadustaja oli vanemskaut Markus Kitsing. Saabunud kirjalikke tervitusi, mida olid üksustele selle päeva puhuks saatnud Eesti Gaiderite Kogu juhataja gdr. Uve Põhi ja Eesti Skautide Liidu peaskaut skm. Rein Linask, lugesid ette üksuste juhid ngdr. Ellen Müürsepp ja nskm Leelo Linask. Lauldi mitmeid isamaalikke laule ning klaveril saatis lauluõpetaja Laine Kingo. Selle liigutava ja hästi läbiviidud aktuskoonduse korraldasid Vikerlaste üksuse skaudid Jakob Kõiva (II. järgu skaut), Markus Kitsing (“Life” skaut) ja Karl Siismets (II. järgu skaut), kes tänasid kõiki abilisi. Grupi pildistamise ajal hõisati “Elagu Eesti!”     

 

Leelo Linask

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo