Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

michigan1Michigani eestlaste vabariigi aastapäeva tähistamise grupipilt.

 

Tervitus Michiganist !

 

Mõni sõna talvistest tegevustest.

 

Lumetormide vahel oleme matnud oma lahkunuid. 13. veebruaril suri meie Haridusseltsi Kodu endine esimees Valve Eelnurme.

 

22. veebruaril saime tähistada Vabariigi aastapäeva väikese hulga osavõtjatega, Farmington Hills Läti kirikus. Õpetaja Nelli Vahter luges Matteuse evangeeliumist mäejutluse peatükist, kuis meil on kästud armastada oma vaenlasi ja palvetada nende eest, kes meid jälitavad, et me saaksime oma taevase Isa lasteks olles täiuslikud nagu tema. Jeesus ei tulnud sõjakisaga. Roomlased nägid tema väge. Kus vägivald puudub on Jumalariik kohal lahendamaks olukordi. See on suurem kui Rooma. Lihtne naeratus, helde tegu muudab palju.

 

michigan3

 

Teenistuses ristiti Juhan Telmeti tütrepoeg Marek Keith Harper.

 

Aktusel kõneles välismaal sündinud Lehti Mairike Keelmann-Wiebe oma kogemustest ja mis tähendab olla eestlane ja kuis see on seotud keele ning kohaliku Eesti ühiskonnaga. Suur elamus oli, kui ta leidis ennast 2004 aasta laulupeol esinemas koos tuhandete lauljatega. Tekkis soov õppida Eesti kultuuri. Lehti soovitas otsida võimalusi olla toeks kohalikus Eesti ühiskonnas.

 

Eestlane on tundes olla eestlane. Mina esitasin Jaan Kaplinski luulet "Edasi aeg" ja "Mehed laulsid vankrite kõrval" ning Doris Kareva "Üht inimelu teha nähtavaks" ja "Laev tõstetud purjedega". Ava- ja lõppsõna oli Axel Peilil. Pärast hümni ja grupipilti vestlesime ja einestasime kõrvalhoones. Taustaks kodumaine muusika.

 

michigan2

 

Esimesel märtsil tähistasime samas linnas Vastlapäeva. Igaüks tõi süüa. Oli elav keskustelu. Pikima liu sooritaja sai šampuse.

 

Peaaegu iga kord on kelgutamisel keegi viga saanud. Seekord sai käeluumõra Kaan Aksu. Kojusõit kujunes lumesajus jällegi ohtlikuks.

 

Meil on pea kolm kuud korralik külm ja lumerohke talv olnud.

 

Olgem reipad.

 

Ool Pärdi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo