Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

eesti kool aastapaevalFoto: Siiri Lind.       Rohkem pilte www.estonianhousenewyork.com

 

New Yorgi Eesti Kool alustas sel aastal Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamist juba jaanuarikuus. Kunstnik Jaanika Peerna eestvedamisel valmisid kaunid vöökirjad näituse jaoks, mida said 22. veebruari pidulikul aktusel imetleda kõik kohaletulijad. Sama suure hoolega, kui vöökirju meisterdati, harjutasid lapsed ka esinemist aktuse jaoks. Traditsiooniliselt on koolilapsed laulnud koos New Yorgi Eesti Nais- ja Meeskooriga, kuid sel korral otsustasime, et loome koos ühe vägeva koolikoori, kus lastele on abiks ka emad-isad ja õpetajad.


Ja 22. veebruaril pärast tundide lõppu kogunesid kõik lapsed kokku, et ühiselt teha ettevalmistusi aktuse jaoks. Jõukogumiseks söödi ära terve hunnik pizza’sid (mille tegi välja meie endine juhataja ja õpetaja dr. Toomas Sõrra) ning vastukaaluks Eesti kombe kohaselt maitsvat pidukringlit, mille valmistasid Eesti Maja Köögi toredad kokad Inna ja Aarne. Pärast seda valmistasid kõik tüdrukud omale rahvuslikud rukkilille- ja karikakrapärjad ning poisid EV presidendi eeskujul endile kikilipsud.  

 

Aktuse algust oodates mängiti Eesti lauamänge ja kõige pisemad said lõpuks veel kleepida M&M kommidest sinimustvalge lipu. Kuigi suur osa kommidest läks kõhtu, jäid loodetavasti siiski ka kõige noorematele, 3- aastastele, meelde Eesti lipu värvid.

 

Ja oligi käes esinemise aeg. Kikilipsud ees ja pärjad peas ootasid ärevuses lapsed koos sama ärevate vanematega oma esinemisjärjekorda. Rahvast täis saali ette mahtusime oma kooriga vaevu ära. Erik Veski juhendamisel koori esitatud Laul Põhjamaast tõi nii mõnegi kuulajale silma pisara.

 

Kuna alati on lastele olnud suureks katsumuseks pikkade aktusekõnede kuulamine, siis pakkusime neile võimalust vaadata eestikeelset multifilmi seniks kuni emmed-issid aktusel olid. Ja nii saigi seekord meie pidulik päev läbi.

 

Merike Barborak

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo