Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

louna florida1Aukülalised pianist Hando Nahkur, suursaadik Marina Kaljurand, peakonsul Sten Schwede. Foto: Monica Kallas

 

Pühapäeval 23.veebruaril  toimus Atlantis Country Club’is koosviibimine Eesti Vabariigi  96. aastapäeva  tähistamiseks. Sellele pidulikule  sündmusele oli tulnud 96  külalist, nende hulgas aukülalised: Suursaadik Marina Kaljurand abikaasaga,  peakonsul Sten Schwede ning aukonsulid Lisa Mets ja Jorge Viera. Külaliste hulgas oli ka oma 100-aasta juubelit pühitsev Leida Shea(Allik), kes sai ühise aplausi ja õnnesoovide osaliseks.

 

Peale  pooletunnilist  üldist tutvumist kõrvalruumis suupistete ja jookidega kogunesid koosviibijad Klubi avarasse saali, kus lauad olid dekoreeritud imeilusate lillede ja Eesti lippudega.

 

Peakonsul Sten Schwede kõne eel tutvustas Heiki  Parts esinejat  lähemalt: Sten  Schwede on lõpetanud Trondheimi Ülikooli Norras ja on töötanud Eesti Välismimisteeriumis 1997. aastast saadik. Peale eesti keele valdab ta inglise, norra, prantsuse, soome ja vene keelt.

 

Oma esinemises andis  kõneleja lühikese ülevaate Eesti vabanemisest Nõukogude okupatsioonist. Ta  toonitas, et Eesti saab olla vaba vaid siis, kui kogu  meie rahvas seisab visalt  meie keele, kultuuri  ja kommete säilitamise eest. 120 tuhat inimest põgenes okupatsiooni eest Läände ja need inimesed on elanud pikki aastaid teadmises, et iga eestlase kohus on  hoida oma keelt, kultuuri ja traditsioone. Näiteks Eesti kogukond New Yorgis teeb suurt  tööd, et tuua lapsi tihti väga kaugelt eesti kooli ja kogunemistele, mis on aidanud  suuresti seal keelt ja  kombeid säilitada. Praegu seisab Eesti riik kindlamana, kui  kunagi varem, leides suurt  tuge samade veendumustega sõberriikide poolt, olles ka  ise EU ja NATO liige ja  kasutades rahaühikuna eurot. See, et oleme nende  organisatsioonide vabatahtlik liige, aitab kindlustada  meie vabadust.

 

Heiki Parts tutvustas koosviibijaile pianist Hando Nahkurit, kes esitas enda poolt seatud põimiku eesti rahvaviisidest ja järgnevalt Heino Elleri "Kodumaise viisi".

 

Hando Nahkur on väga tuntud ja andekas pianist ja tänu tema suurepärasele esinemisele kutsume teda ikka ja jälle tagasi. Hando hakkas klaverit mängima juba 5-aastaselt ja tegi oma debüüdi 16-aastaselt Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Ta on andnud kontserte paljudes maades ja võitnud auhindu paljudel rahvusvahelistel klaverivõistlustel. Ta on välja andnud ka 3 plaati, neid oli võimalik ka kohapeal osta. Hando Nahkuril on seljataga pikad õpingud New Englandi Konservatooriumis ja Yale’i Ülikooli Muusikakoolis, kus ta saavutas magistrikraadi. Nüüd õpetab ja õpib ta edasi Southern Methodisti Ülikoolis Texases.

 

Osavõtjate hulgas viibis seekord vaid üks Eesti vabaduse eest võidelnud veteran Elmar Saarniit, kellele  kinnitas rinda lille Evi Kallas. Helve Parts kandis ette langenute mälestamiseks südamliku luuletuse "Laul langenud kangelastele" Hando Nahkuri  klaveri saatel.

 

Suursaadik Marina Kaljurand käsitles oma sõnavõtus  väljaspool Eestit elavate kaasmaalaste eestluse sälitamist ja tõi esile võimalusi selle soodustamiseks, eriti noortele kättesaadavate koolide, kursuste ja suvelaagrite kaudu Eestis. Ta nimetas, et ta on meeldivalt üllatunud, kui hästi Florida enamuses juba üle "keskmise vanuse" eestlased on säilitanud armastuse kodumaa vastu ja lisas, et need kolm päeva Floridas on talle tõsist rõõmu valmistanud ilusa ilma, kauni Heino Elleri muusika ja Anu Tali suurepärase dirigeerimisega Sarasotas, Florida läänerannikul.        

 

Marina Kaljurand on lõpetanud Tartu Ülikooli ja aastal 1995 omandas ta Tufti Ülikooli juures Ameerikas magistrikraadi, õppides siin Fulbright’i stipendiaadina. Ta on töötanud vastutavatel kohtadel Eesti Välisministeeriumis, olles varem Eesti Vabariigi saadik Israelis, Venemaal ja Kasahstanis.      

 

Peale külaliste  esinemist serveeriti  lõunasöök.

 

Lõunasöögi järel esitas  pianist Hando Nahkur veel Robert Schumani muusikat ja külaliste palvel kõigile tuttava laulu "Ema süda". See pala tõi nii mõnelegi kuulajale pisara silma.

 

Järgnes loterii, kus loositi välja palju toredaid võite. Väga meeleolukas pidu lõppes magustoiduga. Kõik külastajad lahkusid ülevas meeleolus, ilusate mälestustega ja jäid peoga igati  rahule.                                                                  

 

Helvi Inno

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo