Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Lugupeetud  Ameerika eestlased!

 

Septembris saabub märkimisväärne tähtpäev, saatuslik päev kõikidele isikutele ja peredele, kes siia mandrile saabusid selle tagajärjel – 70 aasta tagasi põgeneti Eestist Nõukogude agressiooni ja terrori eest.  Arvati, et see oli ajutine lahkumine ja sõja lõppedes saab tagasi koju minna, kuid see ei osutunud õigeks. Saatus hoopis määras teisiti.  Eemal olek kestis aastakümneid.

 

Paljud proovisid sel ajal põgeneda, kuid kõigil see ei õnnestunud. Paljud hukkusid põgenemisteel. Sellel tähtpäeval on eriti põhjust mälestada kõiki neid, kes kommunismi all kannatasid või elu kaotasid. Teie abiga loodame, et USA Kongressi resolutsioon, mis nimetab 23. augusti Musta Lindi Päevaks (H.R. 302 - Black Ribbon Day), võetakse vastu Kongressi Esinduskoja poolt. Sellel resolutsioonil on juba 48 sponsorit, kuid neid oleks veel vaja. Võtke ühendust oma Kongressiliikmega sõnumiga, et tema seda toetaks. Musta Lindi Päev mälestab kõiki, kes kommunismi ja natsismi all on kannatanud.

 

Üks tähtpäev on 70 aastat põgenemisest. Teine on 96 aastat Eesti Vabariigi sünnist. Eesti nimi saab ikka rohkem ja rohkem tuntuks. Ei ole enam vaja seletada, kus ja mis on Eesti.

 

Kui rääkida Ameerika valitsuse esindajatega, ütlevad nemad, et Eestil läheb hästi.  

 

Selles teadmises soovin kõigile, aga eriti meie kodumaale, palju õnne Vabariigi 96. aastapäeva puhul, ning edu eeloleval aastal!

 

Parimate tervitustega,

 

Marju Rink-Abel,

 

ERKÜ esimees

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo