Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

eesti kooli joululaatJõuluehete meisterdamine New Yorgi Eesti Koolis.     Foto: Siiri Lind

 

7. detsembril said Eesti Majas heategevuslikul laadal kõik soovijad müüa jõuludega seotud esemeid, mis olid peamiselt ise valmistatud. Pärast keeletundi said NY Eesti Kooli õpilased samuti anda oma panuse laada õnnestumiseks, meisterdades müügiks mitmesuguseid jõulukaunistusi.

 

Meisterdamine oli jaotatud mitme erineva „töötoa“ vahel ehk lapsed said valida, missuguse laua ümber nad oma järgmise jõuluehte valmis teevad.

 

Suurim lasteparv oli seal, kus valmistati nn snowglobe’e ehk lumekerasid (või ka soomlaste järgi ’lumesajupalle’) – igaüks sai klaaspurgi sisse liimida oma meelismänguasja, täiskasvanud aitasid vee-, glütseriini- ja sädeluseseguga purki täita. Need olid esemed, mille iga õpilane võis omale kaasavõtmiseks valmistada.

 

Jätkus aga huvilisi ka teiste töötubade juurde. Valmis meisterdati kuusele või aknale riputamiseks mõeldud ehted ehk kauni riide ja karraga täidetud läbipaistvad jõulukuulid, sädelusega ehitud paberist jõulukuused, kuldse ja hõbedase värviga kaunistatud kuusekäbid.

 

Kõige pisematele usaldati sädelevate lumehelbekeste valmistamine jäätisepulkadest ja erinevates toonides vatitupsukestest. Muidugi ei jäänud meisterdamata iga jõuluaja kohustuslikud päkapikud ja inglikesed kuusele riputamiseks.

 

Jõuluehete meisterdamist nautisid nii väiksemad kui suuremad õppurid kõrvuti lapsevanemate ja õpetajatega. Jõululaada tulu saadetakse Eestisse puudust kannatavatele lastele.

 

Merike Barborak

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo