Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kümnepäevane Eesti Noorte Leerilaager - 2010 toimub 26. juunist - 4. juulini 2010 a. Järvemetsa laagrialal.  See on viies leerilaager mis on Järvemetsal peetud ning laagri juhtimise on enda peale võtnud skm Allan Laupa. Leerilaagri vaimuliku elu üle hoolitsevad praost Thomas Vaga ja pastor Nelli Vahter, kes õpetas eelmises leerilaagris.  Nemad viivad läbi luteri kiriku poolt ettenähtud õppekava. Leerilaagrisse on oodata kuni 15 õpilast, kes on 14-20 aastat vanad ja tahavad end ette valmistada leeriõnnistamiseks.
Leerilaager kestab kümme päeva, alates kogunemisega laupäeval, 26. juunil ja lõppeb pühapäeval 4. juulil.  Sellega on võimalik oma laagrielu sisse seada reedel, sest järgmisel hommikul algab väga tihe kava. Leerilaagri ajal käiakse kaks korda Lakewoodi Pühavaimu kirikus. Kava on eelmiste leerilaagritega täpselt välja arendatud. Iga õpilane saab laagri alul isikliku vihiku, milles on kõik päevakavad, korraldused ja õppematerjalid. Õppekava on rajatud teemadele, mis on jaotatud nii, et igal päeval on oma teema. Tihe kava täidab tõhusalt terve üheksa päeva.
Päevakava sarnaneb teiste leerilaagrite kavadega. Äratus kell 7.20, öörahu kell 23.30 ning vahepeal on kuus tundi õpetust. Peale hommikusööki heisatakse lipud palve ja laulu saatel. Lipulangetamine peale õhtusööki toimub samuti palve ja lauluga. Päevakavas on ette nähtud ka vaba aeg spordiks, lugemiseks, õppimiseks ja saunaskäimiseks. Leerilaagris kasutatakse mitmeid õppevorme, nagu näiteks videod, loengud ja klassivälised ülesanded. Õpetamiseks kasutatakse peamiselt suurt tuba peamajas, aga tehakse õpetust ka metsamatkal, lõkke ääres, lipuväljakul ja metsakirikus.
Need päevad Jumala looduses jumalasõna õppides on lastele olnud meeldejääv elamus, mis valmistab neid ette leeriõnnistamiseks. On huvitav näha eelmistest leerilaagritest, kuidas leeriõpilased sulavad kokku üheks pereks õe/vennaliku armastusega, mida peegeldab mitmete noorte soov saada koos leeriõnnistus. Üks teine näide leerilaste koostööst on koos tehtud mälestusalbum.
Leerilaagri idee tuli 1996. a kevadel, kui grupp vanemaid Baltimore koguduses hakkasid muretsema, kuidas nende lapsed saaks leeris käia. Leeriealistel lastel aga ei olnud võimalik leeriõpetust saada kohalikus koguduses, sest tollel ajal polnud Baltimore kogudusel õpetajat. Baltimore kogudus pöördus probleemiga praost Thomas Vaga poole, kes soovitas korraldada leerilaagri nagu oli tehtud Rootsis viimased 35 aastat. Peale lühikest arutlust leppisid lastevanemad põhimõtteliselt kokku, et korraldada 1997. a. suvel leerilaager Lakewoodi laagriväljakul. Oli ka arusaamine, et enamik neist lastest on skaudid ja gaidid, kes on laagrieluga harjunud ja kes naudiksid seda nädalat Lakewoodi mändide all.
Esimese leerilaagri korraldamise võttis enda peale nskm Agu Ets ning praost Thomas Vaga oli laagri vaimulik ja hoolitses õppekava eest. Esimene leerilaager Põhja-Ameerika mandril toimus augustis 1997. a, seal õppisid kümme noort. Teine ja kolmas leerilaager toimusid juulis 2001. a. ja 2003. a, samuti kümne leeriõpilasega. Neljas leerilaager 2006. a. juunis-juulis koosnes neljateistkümnest leeriõpilasest.
Vanemad, kes soovivad registreerida noori Leerilaagrisse 2010, palun pöörduge skm Allan Laupa poole registreemismaterjalide saamiseks. 
Kõige parem suhtlemisviis on e-mail ja Allani aadress on This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. Postiaadress on 479 Township Line Road, Belle Mead, NJ 08502 ning mobiilinumber on 732-319-7081.
Allan Laupa

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo