Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

49 tuuletargadAnsambel Tuuletargad mängimas Milwaukee lähedal novembris 2013.  Esireas vasakult Ain Haas enda tehtud arhailise ehitusviisiga kandlel, Andres Peekna enda tehtud arhailise ehitusviisiga kandlel, Paul Tyler viiulil, Lee Hoofnagle soome kontsertkandlel. Tagapool on Tim Anderson kitarril ja Jim Hoofnagle suupillil. Ain Haas mängis vaheldumisi kanneldel ja torupillil.    Foto: Susan Peekna

 

Festival nimega “Holiday Folkfair International” kordub igal aastal nädalalõpul enne USA Tänupüha. Asukoht on peahoone Wisconsini osariigi laadaplatsil (Wisconsin State Fair Grounds) Milwaukee külje all ja hõlmab rahvusgruppe globaalses ulatuses.  Chicago piirkonna eesti rahvapillimuusika ansambel Tuuletargad on festivalil olnud kaastegev alates aastast 2005.

 

Festivalil on mitu muusikaja tantsulava. Meie esinesime alati laval nimega “Coffehouse stage”, mis asetseb etniliste söökide ostukohtade lähedal. Sellel aastal olid seal kokku 19 rahvusgrupi roogasid esindatud, kaasa arvatud põlisameeriklaste, idaaafriklaste, paljude euroopa ja aasia rahvuste omad. Lava ees on ka ruumi tantsuhuvilistele. Mõnedki tantsisid meie ansambli saatel. Publiku arv selle kohviku lava ees ei ole sama suur kui paaril teisel. Aga teistel lavadel on esinemisaeg rangelt piiratud, enamasti umbes 5 minutiga. Seevastu kohviku lava pakub tunnist või kahetunnist mänguaega. Meile sobib.

 

Käesoleval aastal 2013 pakuti meile kahetunnist mänguaega laupäeval 23. novembril kella 4 ja 6 vahel peale lõunat; hea aeg ehk “prime time”.

 

Susan Peekna salvestas muusikavideo viisist “Vahetusega reinlender” ning pani selle ansambel Tuuletargad Facebook’i lehekyljele. Selle vaatamiseks ei pea olema Facebook’i liige. Allolev veebiaadress ehk URL viib kohe sinna:

 

www.facebook.com/tuuletargad

 

Seal on ka muid huvitavaid muusikavideosid, kaasa arvatud Seitsmendast Rahvusvahelisest Kandlekonverentsist Eestis selle aasta kevadel.

 

Ansamblis Tuuletargad on teretulnud kõik osavad muusikud, kes võtavad vaevaks õppida ka eesti viise.

 

Meie hiljutiseim liige on Paul Tyler, kes on elukutseline folkviiuliõpetaja koolis nimega “Chicago Old Town School of Music”. Ta esines meiega esimest korda Jaanipäeval Chicago Eesti Majas sellel aastal. Ilma temata ei oleks meie esinemine niivõrd hea olnud.

 

Olgem uhked oma rahvuse üle ning austagem teisi. Uhkus oma rahvuse üle tõstab ka austuse väärtust teiste silmis.

 

Andres Peekna

 

Ansambel Tuuletargad

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo