Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

47 ERSO floridas A.Kallas tervitamas

Lõuna Florida Eesti Seltsi esimees Arno Kallas tervitab ERSO liikmeid.
Fotod: Monica Kallas

 

Hiljutine ERSO kontsert-turnee Ameerika Ühendriikidesse tõi orkestri ka Florida osariiki, kus nad esinesid neljas linnas: West Palm Beach, Gainsville, Fort Lauderdale ja Daytona. Lõuna Florida Eesti Selts otsustas tervitada orkestrit Floridasse saabumisel piduliku vastuvõtuga 12. novembril West Palm Beachis.


Orkestri tiheda esinemiskava tõttu oli vastuvõtu korraldamine küllaltki keeruline ja nõudis koordineerimist orkestri juhtkonna, nende ameerika mänedžment firma ja Seltsi esindajate vahel. Siiski leiti sobiv võimalus korraldada vastuvõtt 12. novembri õhtul Hawthorn Suites hotellis, kus orkester ööbis peale saabumist New Yorgist.

 

Lõuna Florida Eesti Selts varus selleks avara saali hotelli kuuendal korrusel ja kohe peale lennuväljalt kohalejõudmist kogunes sinna pea sajaliikmeline orkestriliikmete pere ja üle paari tosina seltsi liikmeid. Seltsi poolt oli tellitud soojad suupisted ja ei puudunud ka kaks “bartenderit”, esimehe Arno Kallase tütrepojad, kes serveerisid veini ja muid karastavaid jooke. Varsti olid kõik külalised elavas keskustelus ja tehti palju uusi sõpru.

 

Orkestri liikmed olid eriti huvitatud väliseestlaste käekäigust ja siinsetest elamistingimustest. Leidus ka kohtamisi vanade tuttavatega, sest paljud orkstri liikmed mäletasid hästi neli aaastat tagasi aset leidnud rannaäärset piknikku eelmise kontsert-turnee päevilt. Orkestri tervitajate hulgas oli ka dirigent  ja koorijuht Taavo Virkhaus, kes selleks puhuks kohale sõitis Huntsville, Alabamast.

 

Seltsi esimees Arno Kallas tervitas kõiki orkestri liikmeid ja soovis neile edukat esinemist. Orkestri direktor Kadri Tali omaltpoolt tänas Eesti  Seltsi ja korraldajaid  südamliku vastuvõtu eest ja avaldas erilist tunnustust Paul Vestersteinile, kes oli algkontakt  orkestri ja seltsi vahel.

 

Oli näha, et vastuvõtust jäi orkestrile mõjuv ja meeldejääv mulje. Sellise suurejoonelise ürituse läbiviimine oli võimalik ainult tänu lisatoetusele lahkete annetajate Arno Kallase, Hilda Kaepa, Aavo Kõiva, Vello Priima, Maire Riisma, Paul Vestersteini ja Toomas Waldini poolt.

 

Järgmise päeva õhtul toimus orkestri suurepärane kontsert West Palm Beachi  Kravis Centeri kontsertsaalis, kus eestlastele oli reserveeritud mitu rida istmeid esimesel rõdul.

 

Heiki Parts

 

47 ERSO floridas Orkestri liikmed

 

Orkestri liikmed suupisteid nautimas.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo