Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

eesti kool sotsminister

Tasavägises viktoriinivõistluses võitis New Yorgi Eesti Kooli meeskond.      Fotod: Siiri Lind

 

21. septembril võttis New Yorgi Eesti Kool vastu järjekordseid külalisi Eestist. Seekord olid meie kooliga tutvumas sotsiaalminister Taavi Rõivas, asekantsler Ivi Normet, ministri abi Gerli Nurms ja laulja Luisa Värk.

taavi roivasPärast lühikest vestlust õpetajatega suunduti saali, kus minister selgitas meie kooliperele oma töö iseloomu. Seejärel toimus pressikonverents. Iga klass oli ette valmistanud ühe küsimuse, mida ministrilt küsida ja valinud oma klassi esindaja. Kenasti ja kõvasti eesti keeles küsiti nii ministri laste ja spordihuvide kohta, aga oli ka poliitilise rõhuasetusega küsimusi. Näiteks sooviti teada, kas minister kunagi presidendiks soovib saada ning miks ja kuidas ta üldse ministriks sai.
Pärast lõbusat pressikonverentsi otsustati teadmiste alal jõudu katsuda. Kooli lõpuklassi meeskond ja Taavi Rõivase võistkond murdsid pead viktoriiniküsimuste kallal. Minister sai teada, et meie koolis käivad õpilased tervelt neljast osariigist - New Yorgist, New Jerseyst, Connecticutist ning Philadelphiast ning et meie kool saab kohe varsti 75 aastaseks. Lastelegi ei valmistanud raskusi küsimused nagu kus asub Vana Toomase tuulelipp või mis on Tallinna loomaaia vapiloom. Tasavägises võistluses pidi aga külalismeeskond alla andma ja ühe punktiga koolilaste võitu tunnistama. Kuna aga sellist nappi kaotust ei saa kaotuseks pidada, siis kinkisime ministrile ja tema meeskonnale kingituseks midagi väga ameerikalikku - ameerika jalgpalli palli, kuhu kõik õpilased olid peale kirjutanud mälestuseks oma nime. Samasuguse palli sai  vastu ka võitjameeskond, kuhu peale Taavi Rõivas kirjutas oma pühenduse. Kooli poolt kingiti külalistele ka meie koolide kokkutuleku t-särk. Kuna t-särgi müügitulu läheb puudustkannatavate eesti laste huvitegevuse toetuseks, siis selle kingitusega panime sotsiaalministeeriumi esindajatele südamele, et nad oma töös alati laste huvisid silmas peaksid ja lähtuksid nende vajadustest.
Päeva lõpul külastasid minister ja tema saatjad kõiki klasse ja tutvusid veidi lähemalt laste õppetööga. Lubadusega järgmisel aastal tagasi tulla Eesti Kooli 75. aastapäevale, jätsid külalised kooliperega selleks korraks nägemiseni.

 

Merike Barborak

 

Fotol paremal: Sotsiaalminister Taavi Rõivas annab New Yorgi Eesti Koolile üle omapoolse kingituse - Eesti krooni mälestusmündi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo